header image
Strona domowa
Uroczystości - Dzień Nauczyciela
niedziela, 19 październik 2014

Święto Edukacji Narodowej 2014 w Gminie Zgorzelec

Pragniemy poinformować, iż podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Pałacu w Łagowie, Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom za pracę na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży z terenu gminy Zgorzelec. Wśród nagrodzonych nauczycieli był Pan Grzegorz Drabko, nauczyciel WF-u naszej szkoły
Czytaj całość...
Konkursy - Inne
niedziela, 19 październik 2014

Jesienny Konkurs Leśny i Dzień Drzewa

10 października w Szkółce Leśnej w Starym Węglińcu odbył się pierwszy etap Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod nazwą „Leśny Turniej” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Węglińcu i Lasy Państwowe. Nad przebiegiem tego etapu czuwał leśniczy p. Marek Wawrzynek.
Konkurs ma ciekawy przebieg, bowiem jest złożony z czterech etapów o tematyce ekologicznej (najogólniej mówiąc) dotyczącej czterech pór roku w lesie (jesień, zima, wiosna, lato). Ważnym jego elementem jest fakt, iż jest to konkurs drużynowy.

       

Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
niedziela, 19 październik 2014

Wycieczka rowerowa klasy 2A po gminie Zgorzelec

Tegoroczna jesień – ciepła i słoneczna, sprzyja wyprawom terenowym. 9 października uczniowie klasy 2a Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach wraz z nauczycielami wf i rodzicami po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce rowerowej po gminie Zgorzelec, szlakami oznakowanymi w ramach projektu „Przygoda z Nysą”

     

Czytaj całość...
Konkursy - Inne
poniedziałek, 13 październik 2014

KONKURS!!!Konkurs literacki

Wraz z portalem http://jerzmanki.info/ przygotowaliśmy dla naszych uczniów konkurs literacki. Będziecie mieli prawie 2 tygodnie na napisanie do 27.10.2014 r (czyli do poniedziałku) wypracowania na jeden z trzech dowolnie wybranych przez siebie tematów:

1. Moje ulubione miejsca/ miejsce.
2. Co chciałbym zmienić w swoim otoczeniu?
3. Moja rodzina mieszka w gminie Zgorzelec.

Czytaj całość...
Działania Szkoły - Nasze Projekty
wtorek, 07 październik 2014
Gimnazeta 83
Aktualności - Aktualności
piątek, 03 październik 2014

Miasto 44

Spostrzeżenia uczniów klasy 1c dotyczące filmu ,,Miasto 44’’

30 września byliśmy na filmie „Miasto 44”. Przedstawiał on historię Polaków, walczących z niemieckimi faszystami podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku. W realia tych dramatycznych wydarzeń została wpleciona miłość dwojga nastolatków, którzy przeżyli ze sobą drastyczne momenty. Film bardzo mi się podobał, ponieważ wszystko było wszystko niezwykle realistycznie przedstawione.
Karolina Mackiewicz

Miasto 44   Miasto 44  Miasto 44

Czytaj całość...
Działania Szkoły - Działania Szkoły
piątek, 03 październik 2014

Noc gier - 26.09.2014 r.

Noc gier w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach cieszyła się zawsze sporym zainteresowaniem. Organizowane turnieje w League of Legends, w których brali udział obecni już absolwenci naszej szkoły, przeszły nie tylko do historii, ale również do legendy.
Wraz z nowym rokiem szkolnym przyszedł czas na nowych zawodników!
Noc gierNoc gierNoc gier

W piątek (26 IX) po 19.00 w sali informatycznej 17. uczestników stanęło w szranki w trwającej 5 godzin sesji w LoL'a. Do stworzenia gorącej atmosfery przyczyniła się także możliwość zagrania na konsoli i przećwiczenie swojej spostrzegawczości oraz refleksu w Tekken Tag Tournament 2. Była też możliwość zagrania w inne gry z kolekcji pomysłodawcy, organizatora i opiekuna nocnej zabawy w szkole, pana Sylwestra Kotrysa.
Emocje, towarzyszące podczas wirtualnych rozgrywek, sięgały zenitu. Jednak podczas takich spotkań zawsze najważniejsza była, jest i pewnie będzie radość ze spotkania w szkole i zagrania w ulubione gry z kolegami oraz... z nauczycielem

Czekamy na kolejną „rundę”! Game On
(sk) 

Sport - Zawody
poniedziałek, 29 wrzesień 2014

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna 

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

18 września 30-osobowa drużyna z naszej szkoły rywalizowała na stadionie MOSiR w Zgorzelcu w Gimnazjalnej Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej. Zawody rozgrywane były drużynowo, co oznacza, że każdy uzyskany wynik przeliczany był na punkty wg tabel lekkoatletycznych. Nasze gimnazjum reprezentowali: Joanna Misiukiewicz, Małgosia Sabat, Natalia Jańczuk, Oktawia Ludkiewicz, Kamila Łapczyńska, Patrycja Jazienicka, Klaudia Golmento, Hanna Jędrzejecka, Natalia Zabłocka, Karolina Nieścior, Anna Fiutek, Martyna Majocha, Karolina Hanke, Magda Krop, Weronika Brauza, Krzysiek Zaprawa, Sebastian Zarek, Karol Burlikowski, Maciej Buniewicz, Patryk Przewłocki, Olek Kuczyński, Radek Żukowski, Patryk Ślimak, Darek Kaczmarek, Kuba Pietruszka, Dawid Woźniak, Bartek Kowalski, Konrad Wójcik, Krystian Marcinkowski.

 

Czytaj całość...
Aktualności - Aktualności
środa, 24 wrzesień 2014

eKlasa w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach

Nauczyciele Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach od dawna stosowali na lekcjach techniki i metody, które miały służyć nie tylko urozmaiceniu zajęć, ale przede wszystkim zaktywizowaniu jak największej grupy uczniów. Świadomi zmian, które komputery i internet powodują w naszym życiu, postanowiliśmy iść z duchem czasu i wykorzystać multimedia oraz nowatorskie aplikacje w celu wzbogacenia zajęć na niespotykaną dotąd skalę.

eKlasaeKlasaeKlasa
Oprogramowanie eKlasa, zainstalowane na uczniowskich laptopach, zakupionych przez Urząd Gminy w Zgorzelcu, pozwala skutecznie wykorzystać sprzęt komputerowy i treści edukacyjne jako nowoczesne pomoce dydaktyczne. Lekcje prowadzone przy pomocy tego programu są ciekawe i dynamiczne. Wbudowany komunikator zapewnia utrzymanie indywidualnego kontaktu on-line między nauczycielem a poszczególnymi uczniami i bieżące śledzenie ich postępów w nauce. Chcemy wyposażyć uczniów w kompetencje medialne, czyli nauczyć ich nie tylko sprawnie posługiwać się nowymi technologiami, ale przede wszystkim selekcjonować, krytycznie analizować i twórczo wykorzystywać informacje. Żaden komputer nie zastąpi nauczyciela i kontaktu z drugim człowiekiem, ale może pomóc jeszcze bardziej zaangażować uczniów w zajęcia , zaciekawić i rozwinąć ich motywację do nauki.

Ewa Mazur

Uroczystości - Inne
czwartek, 18 wrzesień 2014

IV Marsz Sybiracki

(…) „Doświadczenie ostatnich dwudziestu lat wskazuje, że w okresie pokoju niemożliwy jest w Europie ruch komunistyczny na tyle silny, by partia bolszewicka mogła zagarnąć władzę. Dyktatura tej partii jest możliwa jedynie jako rezultat wielkiej wojny. (…) Pierwszą korzyścią jaką odniesiemy, będzie zniszczenie Polski aż po przedpola Warszawy (…).”
Fragment przemówienia Józefa Stalina z 19 sierpnia 1939 roku


IV MARSZ SYBIRACKI ZIEMI ZGORZELECKIEJ
„MYŚL O PRZYSZŁOŚCI, PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI”
  Zniszczenie Polski było jednym z głównych celów Stalina, a tym samym Rosji Sowieckiej. Cel ten zamierzał osiągnąć atakując Polskę 17 września 1939r. i wspólnie z III Rzeszą dokonując kolejnego w dziejach rozbioru naszej Ojczyzny. Następnie  5 marca 1940r. Stalin wydał wyrok śmierci na polskich oficerów z Katynia, Charkowa, Ostaszkowa, Miednoje, których zamordowano strzałem w tył głowy. Następnie zesłał na Nieludzką Ziemię ich rodziny, aby nikt nigdy nie mógł się upomnieć o swoich ojców, mężów, braci. Początek tej gehenny to dzień 10 lutego 1940r., czyli pierwsza masowa deportacja Polaków na Sybir i do Kazachstanu.
  Zarówno 17 września 1939r., jak i 10 lutego 1940r. to dwie ważne daty dla wszystkich żyjących Sybiraków. My – młodsze pokolenia – możemy dać im tylko naszą pamięć. Robimy to co roku 17 września – w Światowym Dniu Sybiraka. Również w tym roku wyruszyliśmy na czwarty już Marsz Sybiracki Ziemi Zgorzeleckiej, bo w ten właśnie sposób chcemy okazać Im nasz szacunek i dać świadectwo o pamięci.
  Wszyscy uczniowie Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach, a także uczniowie szkół podstawowych z Łagowa, Osieka Łużyckiego, Trójcy i Żarskiej Wsi wraz z opiekunami przeszli w marszu trasę wiodąca ze szkoły w Jerzmankach na cmentarz komunalny w Zgorzelcu, pod Pomnik Pamięci Sybiraków. Hymn Sybiraków, apel poległych, modlitwa za zmarłych, kwiaty i znicze złożone pod pomnikiem oraz „Rota” to stałe elementy, z których składa się uroczystość na cmentarzu. Orkiestra KWB Turów i wspaniała pogoda były dopełnieniem całości.
  Nasi Przyjaciele – Sybiracy – w wyjątkowy sposób podziękowali społeczności szkolnej Gimnazjum w Jerzmankach. Byliśmy dzisiaj świadkami odznaczenia szkoły odznaką Honorowego Sybiraka. To zaszczyt i obowiązek dla kolejnych pokoleń gimnazjalistów oraz pracowników.
  Na zakończenie wiersz Adama Asnyka, który wszystkim uczestnikom dzisiejszego święta zadedykowała Pani Dyrektor – Renata Mikołajów
      Adam Asnyk
      Miejcie nadzieję!...
Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska.
Miejcie odwagę... Nie tę tchnącą szałem,
która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem
Przeciwne losy stałością zwycięża.
      
Przestańmy własną pieścić się boleścią,
Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystało w milczeniu się zbroić...
Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość


Katarzyna Brauza
Ogłoszenia - Ogłoszenia
poniedziałek, 15 wrzesień 2014

Obchody Światowego Dnia Sybiraka w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach

W 75. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, dnia 17 września społeczność Gimnazjum m. Sybiraków w Jerzmankach będzie świadkiem ważnego wydarzenia. Nasza szkoła zostanie wyróżniona odznaką Honorowego Sybiraka. Następnie o godzinie 11.00, podobnie jak w poprzednich latach, wspólnie wyruszymy na trasę IV Marszu Sybirackiego Ziemi Zgorzeleckiej, który jest nasza formą upamiętnienia Patrona Szkoły – Sybiraków.

Dzień 17 września jest od 2003 roku Światowym Dniem Sybiraka. Chcąc włączyć się w ogólnopolskie i światowe obchody, które oddają cześć Polakom zesłanym na Sybir, zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wyruszamy z Gimnazjum o godzinie 11.00. Trasa prowadzi na Cmentarz Komunalny w Zgorzelcu, gdzie pod Pomnikiem Sybiraka odbędą się główne uroczystości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których bliskie są słowa: „PAMIĘĆ I PATRIOTYZM”.

Katarzyna Brauza

Aktualności - Aktualności
poniedziałek, 14 lipiec 2014

              Podręczniki na rok szkolny 2014/2015                 

Aktualności - Aktualności
piątek, 11 lipiec 2014

I znów pożegnania

I znów pożegnania… Koniec czerwca to czas, który owocuje w szkołach w pożegnania. W naszym gimnazjum kolejne trzy klasy, rocznik 2014 zakończyły swoją edukację w Jerzmankach.
27 czerwca po porannej mszy przyszedł czas na uroczystość pożegnania. Odbyło się ono, jak zawsze na sali gimnastycznej. Na wstępie miało miejsce wręczanie wielu nagród, świadectw i podziękowań uczniom i rodzicom wszystkich klas.
Potem klasy trzecie przedstawiły program, w którym po humorystycznej mowie pożegnalnej w wykonaniu Karoliny Krumpholz (3a), w skeczu, przygotowanym przez pana Sylwestra Kotrysa wystąpili: Rafał, Patryk i Adrian (3c). Skecz opisywał życie szkoły, które mogło dotyczyć każdej szkoły w Polsce, ale od pewnego momentu już bardzo ściśle łączył się z naszą szkołą. Od wielu lat bowiem, tradycją NASZEJ szkoły jest wystawianie przez uczniów klas trzecich świadectw… nauczycielom. Na liście ocen pojawiają się różne kategorie, wybierane przez aktualnych absolwentów. Są to np. siła głosu, poczucie humoru, punktualność, czy ulubione powiedzonka. W tym roku 90% uczniów wspomaganych przez TI (arkusz kalkulacyjny) wzięło udział w wystawianiu ocen. Zarówno skecz, jak i świadectwa prosimy traktować z przymrużeniem oka, ale także jako informację zwrotną. Informację zwrotną, pochodzącą jednak od uczniów;) i stąd prośba o „przymrużenia oka”
. Po rozdaniu nauczycielom świadectw oraz podziękowań Paniom Dyrektorkom i Panu Sylwestrowi Kotrysowi przedstawiono prezentację. Pokazywała ona w skrócie, w zdjęciach, komentarzach i filmiku z balu 3 lata przeżyte przez obecnych absolwentów. Prezentację wykonali: Bernard Antonowicz (3a) i Bartek Domka (3a), wspomagani przeze nauczyciela informatyki.
Niejeden uronił łezkę podczas tej części pożegnania, ale łez strumienie polały się dopiero przy śpiewanych wspólnie (dzięki formie karaoke) piosenkach: „Dni których jeszcze nie znamy” (wyk. K. Bednarek), „Ostatni dzień z moją klasą” (wyk. Manchester), „Piosenka absolwenta” i na melodię „Nie płacz Ewka” (Perfekt) słowami skierowanymi do Pani Dyrektor i naszych nauczycieli.
Uczniowie klas trzecich (zgodnie z tradycją) dostali w prezencie Gimnazety, które zawierają ich wspólne zdjęcia, a także wierszyki od drugoklasistów. Wierszyki pisali uczniowie wg klucza: 2a dla 3a, 2b dla 3b, 2c dla 3c. Dziękujemy za pomoc pani Ewie Mazur i panu Sylwestrowi Kotrysowi. Specjalne podziękowania dla Bartka Kowalskiego, za jego wkład pracy. Trzecioklasiści dostali także zakładki do książek (CZYTAJCIE!), na których mają kilka fotek - wspomnień
I to by było „na tyle...”
A ja tam byłam i łez nie mało uroniłam...

Renata Chmelewska
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 85 - 105 z 187
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc 


 

Gościmy
Aktualnie jest 44 gości online