header image
Strona domowa
Aktualności - Aktualności
środa, 24 grudzień 2014

   Boże Narodzenie 2014

19 grudnia, w czasie naszej wigilii w Gimnazjum im. Sybiraków, jak co roku mieliśmy okazję obejrzeć szkolne Jasełka. Przygotowała je Pani Edyta Sawiniec wraz z gimnazjalistami. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Dyrektor, Renata Mikołajów, a niepowtarzalną dekorację stworzyła Pani Barbara Andrzejak. Boże Narodzenie 2014
Po Jasełkach łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Ten spędzony wspólnie czas zawsze daje nam wiele do myślenia. Coroczne spektakle Jasełek, każde inne, często uwspółcześnione skłaniają do zadumy nad istotą i sensem tych cudownych świąt, jakimi jest Boże Narodzenie.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom, zamieszczamy filmik z Jasełek, a także tekst Kolędy dla nieobecnych (B. Rybotycka, Z. Preisner), która od pewnego czasu wpisuje się w kanon polskich kolęd. Nasza uczennica, Agata Świstara swym pięknym, mocnym i dźwięcznym głosem pomogła wsłuchać się w jej treść i przesłanie.
Wszystkiego najlepszego, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj całość...
Projekty - Projekty
środa, 17 grudzień 2014

Bezpieczna droga nasz wspólny cel, bądź widoczny

Uczniowie Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach na spotkaniu z wójtem gminy Zgorzelec Piotrem Machajem oraz naczelnikiem Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju Gminy Małgorzatą Dzięcielską w Urzędzie Gminy Zgorzelec.
17 grudnia 2014r. grupa projektowa programu „Jeżdżę z głową„ wręczyła wójtowi petycję oraz mapę problemów drogowych.
  Jeżdżę z głową - bezpieczna droga nasz wspólny cel Jeżdżę z głową - bezpieczna droga nasz wspólny cel Jeżdżę z głową - bezpieczna droga nasz wspólny cel

Czytaj całość...
Aktualności - Aktualności
poniedziałek, 15 grudzień 2014

Uroczysty Opłatek dla Sybiraków

W poniedziałkowe popołudnie 15 grudnia 2014r. na uroczystym Opłatku po raz trzeci w naszym Gimnazjum spotkali się Sybiracy Ziemi Zgorzeleckiej. Spotkanie to powoli wpisuje się w tradycję naszej szkoły, która stara się zachowywać pamięć o Zesłańcach Syberyjskich.
Uroczysty Opłatek dla Sybiraków - 2014Uroczysty Opłatek dla Sybiraków - 2014Uroczysty Opłatek dla Sybiraków - 2014

Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
sobota, 13 grudzień 2014

Sportowy charakter uczniów klasy 1a to nie ściema...

Noc z 12 na 13 grudnia 2014roku była dla nas okazją do wyjątkowego spotkania. Razem z p. Ewą Mazur i p. Grzegorzem Drabko spędziliśmy ją w szkole, aby jeszcze lepiej się poznać i ... poćwiczyć. Były wspólne gry i zabawy, emocjonujące mecze, wyczerpujący trening na siłowni, zasłużony relaks w saunie i oczywiście oglądanie horrorów do białego rana. Wszyscy świetnie się bawili, dlatego już dziś planujemy kolejne nocowanie.
Noc w szkole klasy 1a – 12/13 XII 2014r.   Noc w szkole klasy 1a – 12/13 XII 2014r.   Noc w szkole klasy 1a – 12/13 XII 2014r.
Czytaj całość...
Sport - Zawody
piątek, 05 grudzień 2014

Siatkówka na „5”

W ostatnich miesiącach siatkarki i siatkarze z naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach piłki siatkowej w ramach Ligi Powiatowej.
Pomysłodawcą takiej formy rywalizacji było Gimnazjum z Pieńska. W sumie w Lidze uczestniczyło 6 zespołów damskich i 6 męskich z powiatu zgorzeleckiego.
Po pierwszej rundzie rozgrywek nasze ekipy zajęły trzecie miejsca w grupie i zagrały 5 grudnia w Pieńsku w rundzie finałowej, w której walczyły o V miejsce.
Nasze reprezentacje, po bardzo dobrej grze, wygrały swoje mecze, pokonując Gimnazjum nr 3 ze Zgorzelca. Ostatecznie w Lidze Powiatowej Gimnazjów zajęliśmy V miejsca.
Gratulujemy!
 Liga Powiatowa Gimnazjów w siatkówce zakończona Liga Powiatowa Gimnazjów w siatkówce zakończona Liga Powiatowa Gimnazjów w siatkówce zakończona
Wycieczki - Zagraniczne
piątek, 05 grudzień 2014

Mikołajowy prezent od rodziców dla 2a

Nietypowy prezent od Mikołaja, a w zasadzie od rodziców, (bo niestety w gimnazjum już niewielu wierzy w Mikołaja), otrzymali uczniowie klasy 2a. 4 grudnia, wraz z wychowawczynią, Agnieszką Celuch i panem Grzegorzem Drabko pojechali na wyprawę naukowo-rekreacyjną do Liberca w sąsiednich Czechach.
Wycieczka do LibercaWycieczka do LibercaWycieczka do Liberca
Czytaj całość...
Aktualności - Aktualności
czwartek, 27 listopad 2014

28 listopada - IV Turniej o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec

Gimnazeta 85

Zwycięzcy

Aktualności - Aktualności
środa, 26 listopad 2014

IV TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ZGORZELEC

Już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach zapraszają uczniów klas V i VI z naszychIV TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ZGORZELEC gminnych szkół podstawowych na Andrzejkowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec. Puchar będzie nowy, ponieważ zgodnie z regulaminem trzykrotny zwycięzca przejmuje puchar na stałe. W ubiegłym roku takiej sztuki dokonali po raz trzeci uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim i zabrali poprzedni Puchar do swojej szkoły. Czy w tegorocznym turnieju ktoś Ich wreszcie pokona?


W piątek, 28 listopada, w godzinach 9.00-12.00 uczniowie czterech szkół podstawowych w Gminie Zgorzelec będą rywalizować w kilku konkurencjach, gdzie motywem przewodnim będą zabawy ze sznurkiem (m.in. szacowanie długości, tworzenie figur geometrycznych, napisów i rysunków, przywiązywanie przedmiotów do sznurka czy rzucanie do celu). Gimnazjaliści przygotowali atrakcyjne wróżby andrzejkowe i pokaz filmików z życia szkoły. Będzie można sprawdzić, jak działa e-klasa. Nie zabraknie też poczęstunku i drobnych upominków (np. najświeższego numeru Gimnazety w wersji elektronicznej).
Skądinąd wiemy, że dzieciaki z podstawówek w Łagowie, Trójcy, Osieku Łużyckim i Żarskiej Wsi już nie mogą się doczekać tej wspaniałej zabawy w formie rywalizacji. Czekamy na Was! Do zobaczenia!

Projekty - Projekty
wtorek, 25 listopad 2014

„JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” (25.11.2014r.) – ODBLASKOWA GRA TERENOWA

Dnia 25.11.2014 roku w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach, odbył się konkurs - gra, pomiędzy uczniami z naszej szkoły zorganizowany przez klasy 2a oraz 1b.
 Jeżdżę z głową
     Jeżdżę z głową   Jeżdżę z głową   Jeżdżę z głową
Czytaj całość...
Konkursy - Inne
wtorek, 25 listopad 2014

Konkurs „Między nami czytelnikami”. Pierwsze zadanie – 24 XI 2014r.

Klasa II a bierze udział w konkursie czytelniczym, zorganizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, mającym na celu m.in. aktywizowanie uczniów do czytania. Przez cały rok szkolny młodzież będzie wykonywać szereg zadań związanych z literaturą oraz czytelnictwem. Pierwsze z nich jest już za nimi...
  Między nami czytelnikami  Między nami czytelnikami  Między nami czytelnikami
Czytaj całość...
Aktualności - Aktualności
wtorek, 25 listopad 2014

Krótka historia książki - 24 XI 2014r.

„Kto czyta - żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce - na jeden żywot jest skazany.” Józef Czechowicz
Uczniowie klas Ib i Ic wzięli dziś udział w lekcji na temat „Książka od starożytności po dzień dzisiejszy”.
 Krótka historia książki   Krótka historia książki   Krótka historia książki  
Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
niedziela, 23 listopad 2014

Noc w szkole klasy Ic – 21/22 XI 2014r.

Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach to nie tylko miejsce, w którym młodzież ma okazję zdobywać wiedzę, rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać talenty. Tak się składa, że szkoła od wielu lat daje uczniom możliwość wyśmienitej zabawy i spędzenia atrakcyjnie czasu zarówno za dnia, jak i w nocy.

 Nocka 1c Nocka 1c Nocka 1c Nocka 1c
 
Czytaj całość...
Działania Szkoły - Działania Szkoły
piątek, 21 listopad 2014

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - 20 XI 2014r.

20 listopada 2014 roku obchodziliśmy po raz pierwszy Ogólnopolski DzieOgólnopolski Dzień Praw Dzieckań Praw Dziecka. Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm RP podjął uchwałę w tej sprawie (dokument obok).
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli sposobność po raz kolejny zapoznać się ze swoimi prawami oraz mogli wypowiedzieć się, w jakich sytuacjach są łamane ich pryncypia. Nasz szkolny fotoreporter uwiecznił tę chwilę na zdjęciach.
Pamiętajmy, że dzieci mają również swoje prawa - i to przez cały rok! Pomóżmy im chronić własnego „JA”.

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka    Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka    Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka   

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 63 z 187
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc 


 

Gościmy
Aktualnie jest 59 gości online