header image
Strona domowa
Konkursy - Inne
czwartek, 02 kwiecień 2015

Konkurs Recytatorski

Dnia 1 IV 2015 r. w MDK w Zgorzelcu odbył się 60. Dolnośląski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy. Naszą szkołę reprezentowała Agata Świstara, która przedstawiała utwór Wisławy Szymborskiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki.
Agacie życzymy powodzenia w następnych konkursach!
         Konkurs Recytatorski  Konkurs Recytatorski  Konkurs Recytatorski
Sport - Zawody
wtorek, 31 marzec 2015

Dolnośląska Młodzieżowa Hokejliga po raz drugi

W piątek 27 marca na lodowisku ŁOŚ w Łagowie została rozegrana II edycja Dolnośląskiej Młodzieżowej Hokejligi.
Organizatorem turnieju było Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach i UKS Jerzmanki.
W turnieju uczestniczyły trzy drużyny z województwa dolnośląskiego:
- Orły Oleśnica,
- JTH Jelenia Góra
- Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach
 Dolnośląska Młodzieżowa Hokejliga
Czytaj całość...
Konkursy - Inne
poniedziałek, 09 marzec 2015

Wyróżnienie za zadanie nr 2 w ogólnopolskiej grze czytelniczej

Wyróżnienie w konkursie Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Między nami czytelnikami”, organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Ostatnim razem otrzymaliśmy zadanie polegające na zachęceniu wszystkich uczniów do odwiedzania szkolnej biblioteki. I choć nie ma z tym większego problemu, to grupa biorąca udział w konkursie wpadła na pomysł, aby za pomocą ciekawych zdjęć, komiksu i wideo-reportażu przypomnieć, gdzie się znajduje to nader interesujące miejsce.
Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
sobota, 07 marzec 2015

Z wizytą u WAS

W dniach od 2 do 6 marca grupka naszych gimnazjalistów odwiedziła wszystkie szkoły podstawowe, które przynależną do Gminy Zgorzelec. Celem wizyty było przybliżenie oferty edukacyjnej naszego Gimnazjum oraz zachęcenie szóstoklasistów do tego, aby zdecydowali się być w niedalekiej przyszłości uczniami naszej szkoły.
Spotkanie przebiegało w niezwykle sympatycznej atmosferze i składało się z dwóch części - artystycznej oraz prezentacji multimedialnej.
  Z wizytą w Szkołach Podstawowych Z wizytą w Szkołach Podstawowych Z wizytą w Szkołach Podstawowych
Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
piątek, 06 marzec 2015

W szkole w Biedrzychowicach.

6 marca uczniowie klas III wybrali się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Konopnickiej w Biedrzychowicach na warsztaty hotelarskie. Ku ich zdziwieniu zostali zaproszeni także do kuchni, aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia z gastronomii. Wszyscy chętnie zaczęli przygotowywać ślimaczki (przekąska przypominająca smakiem zapiekankę) oraz ciasteczka z jabłkami. Ich zaangażowanie można zobaczyć na poniższych zdjęciach.
       Planowanie przyszłości Planowanie przyszłości Planowanie przyszłości
Czytaj całość...
Uroczystości - Inne
piątek, 06 marzec 2015

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Z okazji 5. rocznicy obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” społeczność gimnazjalna miała 6 marca możliwość uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym. O godzinie 11.00 uczniowie i nauczyciele zebrali się w Świetlicy Wiejskiej w Jerzmankach, aby obejrzeć spektakl Tomasza Żaka pt. „Wyklęci”. Przedstawienie wykonało pięcioro aktorów z tarnowskiego Teatru Nie Teraz.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
niedziela, 22 luty 2015

Lutowa Noc Gier

Noc gier
W piątek 20 lutego od 19.00 do północy, w sali informatycznej naszej szkoły odbyły się rozgrywki w gry komputerowe.
Siedemnaścioro gimnazjalistów miało okazję zmierzyć się ze sobą w kilka popularnych gier. Gwoździem programu był jednak turniej w jedną z najpopularniejszych gier z gatunku bijatyk, Tekken Tag Tournament 2. Pojedynki między zawodnikami miały na celu wyłonić trójkę graczy, wykazujących się najlepszą zręcznością oraz strategią.
  Noc gier Noc gier Noc gier

Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
sobota, 21 luty 2015

"Tajemnice lasu" - wyjazd do kina

Tajemnice lasu20 lutego w ramach szkolnego kółka filmowego gimnazjaliści wybrali się do kina na film pt. „Tajemnice lasu”.
Produkcja okazała się wielkim zaskoczeniem, bowiem połączyła w sobie wiele klasycznych baśniowych postaci wraz z ich przygodami w jedną całość.  Tak więc znane wszystkim perypetie Czerwonego Kapturka, Roszpunki, Jasia Fasoli czy Kopciuszka stały się integralną częścią, uzupełniającą historię pewnego piekarza i jego żony, borykających się z klątwą.
„Tajemnice lasu” to film, na który warto było pójść do kina z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze adaptacja przedstawiała nietuzinkową fabułę, trzymającą widza w napięciu do ostatniej sekundy - nie wszystko okazało się być oczywiste.

Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
środa, 18 luty 2015

Lekcja fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim o falach magnetycznych

Jak co roku pani Dorota Lipiak zorganizowała wycieczkę do Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, aby młodzież naszego gimnazjum mogła wziąć udział w wykładach o fizyce, prowadzonych przez profesorów stolicy Dolnego Śląska.
Tym razem lekcja poświęcona była falom elektromagnetycznym. Temat dosyć trudny, ale niezwykle ciekawy, tym bardziej, że sposób wytłumaczenia tychże zjawisk był przystępny dla młodego odbiorcy.
 Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie
Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
wtorek, 17 luty 2015

Czy jest gdzieś jeszcze prawdziwa zima, czyli jak było w Jakuszycach?

Poniedziałek, 16 lutego grupa mieszana gimnazjalno-podstawówkowa spędziła w pięknej zimowej scenerii w Jakuszycach. Autobus wypełniony po brzegi (56 osób) zawiózł nas na Polanę Jakuszycką. Tam przywitało nas czyste niebo, piękne ciepłe słońce oraz mocno zaśnieżone trasy. Bajecznie. Stamtąd wyruszyliśmy w kilku grupach trasą spacerową w kierunku osady Orle. Sporo osób miało tam swój debiut narciarski, więc trzeba wszystkich pochwalić, że dotarli na miejsce. Warunki były dość trudne, gdyż nocne temperatury skutecznie zmroziły ślady i było bardzo ślisko i szybko. A upadki, które są nieodłączną częścią nauki biegania na nartach, były bolesne. Ale nikt się nie poddał.
               Jakuszyce - 2015 Jakuszyce - 2015
Czytaj całość...
Wycieczki - Krajowe
niedziela, 15 luty 2015

2 w 1 - czyżby nowa tradycja?

W piątek, 13-tego:) klasa 2a urządziła sobie „półmetek” połączony z nocowaniem. W lutym wypada mniej więcej połowa naszego gimnazjalnego życia w Jerzmankach, więc postanowiliśmy to upamiętnić. W komplecie stawiliśmy się na zabawie, a nawet zaprosiliśmy kilku przyjaciół z innych klas. Zabawa była tym lepsza, im bliżej było do jej końca. Tradycja? Niespodziankę w postaci tortu specjalnie dla nas przygotowała Agata ze swoją mamą. Był przepyszny!!!
2a - nocka i półmetek 2a - nocka i półmetek 2a - nocka i półmetek

Czytaj całość...
Konkursy - Inne
niedziela, 15 luty 2015

Zimowy Konkurs Leśny

W dniu 12 lutego 2015 roku w Nadleśnictwie Ruszów odbył się kolejny, drugi etap Konkursu Leśnego zorganizowanego przez Gimnazjum w Węglińcu. Konkurs jest drużynowy i obejmuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu zgorzeleckiego.
Nasza czteroosobowa drużyna to: Marysia, Ania, Patrycja i Michał – uczniowie klas trzecich. Do tego etapu musieli nauczyć się rozpoznawać tropy zwierząt leśnych, znać ich zachowania w okresie zimy, a także zgłębić wiedzę nt. sposobów dokarmiania zwierząt zimą.
Siedziba Nadleśnictwa Ruszów Pouczające blaty stołów. Zaraz się zacznie Inne ciekawe i ładne pomoce

Czytaj całość...
Sport - Zawody
czwartek, 12 luty 2015

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Dnia 11.02.15r. nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Sulikowie.
Reprezentacja gimnazjum składała się z dwóch drużyn - chłopców oraz dziewcząt, gdzie uczestnikami byli: Damian Urzędowski, Krzysztof Zaprawa, Kamila Łapczyńska i Oktawia Ludkiewicz.
Po bardzo trudnej walce drużyna chłopców zajęła 7. miejsce, a dziewczyny 4. pozycję.
W walce o finał dziewczęta przegrały ze zwycięzcą turnieju - Bogatynią, a mecz o 3. miejsce z Pieńskiem. Na szczęście po zakończeniu turnieju wszystkim dopisywały dobre humory, bo powtarzali sobie, że za rok pójdzie lepiej!
Dlatego też trzeba pamiętać, że trening czyni mistrza, więc jeszcze wszystko przed młodymi i zdolnymi zawodnikami!
Tenis stołowy Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 22 - 42 z 187
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc 


 

Gościmy
Aktualnie jest 11 gości online