header image
Strona domowa
Wydarzenia - Wizyty
czwartek, 31 październik 2013

Nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach w sobotę dnia 26 października 2013r. Z inicjatywy pani Janiny Słabickiej przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli i uczniów naszej szkoły doszło do zorganizowania konferencji poświęconej masowym mordom polskiej ludności na Wołyniu w okresie II wojny światowej. Pomysł zrodził się w związku z obchodzoną w 2013r. roku 70. rocznicą ludobójstwa dokonanego przez OUN – UPA na kresach II Rzeczypospolitej. Patronat Honorowy nad uroczystością objął Wójt Gminy Zgorzelec – Kazimierz Janik. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, kierownictwo i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół, Sybiracy, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach, a przede wszystkim świadkowie tamtych wydarzeń – dawni mieszkańcy Wołynia, Podola, Stanisławowa, których powojenne losy rzuciły na Ziemie Odzyskane. 
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji pomordowanych sprawowaną przez dziekana Macieja Wesołowskiego w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach. Homilię w duchu pojednania wygłosił proboszcz parafii w Jerzmankach ksiądz Janusz Dereczenik.
Po mszy goście udali się do Gimnazjum, gdzie mogli poczęstować się gorącymi napojami oraz przepysznymi domowymi wypiekami. Na sali gimnastycznej została zaprezentowana wystawa przywieziona z Muzeum Niepodległości w Warszawie zatytułowana „Wołyń czasu zagłady 1939 – 1945”.
Uroczystość rozpoczęły panie Janina Słabicka – kierująca Komitetem Organizacyjnym oraz pani Dyrektor Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach – Renata Mikołajów.
Głównymi punktami programu były wystąpienia pana Alfreda Janickiego wiceprezesa Zarządu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z Węglińca, który  wygłosił wykład przybliżający genezę nacjonalizmu ukraińskiego. Następnie pan Józef Wyspiański zaprezentował swoje prace dotyczące mordu na Wołyniu, szczególnie zaś książkę pt. „Ludobójstwo w powiecie Przemyślany”. Autor urodził się w miejscowości Świrz na Wołyniu, co skłoniło go do zajęcia się dziejami rodziny, a następnie historią ludobójstwa popełnionego na Polakach w całym powiecie Przemyślany, w skład którego wchodził także Świrz.Pani Leontyna Brandenburg z wnuczką
Najbardziej wzruszającym momentem całej uroczystości było wystąpienie skromnej, delikatnej, starszej pani - Leontyny Brandenburg, mieszkanki Sławnikowic, która jako mała dziewczynka mieszkająca na Wołyniu stała się mimowolnym świadkiem napaści bandy UPA na jej wieś Netreba (powiat: Sarny, woj. wołyńskie) w grudniu 1943r. Zamordowano wówczas 49 mieszkańców tej jednej wsi. Emocje i napięcie towarzyszące relacji poruszyły wszystkich słuchaczy, a sama pani Leontyna była ogromnie wzruszona i szczęśliwa, że po tylu latach mogła nareszcie głośno o tamtej tragedii opowiedzieć. Wsparciem była dla niej wnuczka – Natalia Brandenburg – uczennica naszego Gimnazjum, która towarzyszyła babci przez cały czas trwania uroczystości i w trakcie wystąpienia. Goście docenili siłę woli i ładunek emocjonalny opowieści pani Leontyny długimi brawami i kwiatami, jakie otrzymała w podzięce za chęć podzielenia się swoimi wspomnieniami.

Czytaj całość...
Działania Szkoły - Działania Szkoły
czwartek, 19 wrzesień 2013

Pierwszoklasiści integrują się… ze sobą i z wychowawcami  Smile

Zabawa na sali Ognisko
W czwartek od rana obie klasy pierwsze spędziły czas na zabawach integracyjnych na sali gimnastycznej.
Najpierw utworzyliśmy węża, którego głową był Najstarszy pierwszoklasista, a na końcu ogona stała nasza Najmłodsza uczennica. Potem podchodziliśmy do siebie, podając sobie ręce, mówiąc swoje imiona i odkrywając „słodkie tajemnice” w stylu: ulubiony kolor i potrawa, znak zodiaku, miejsce spędzenia wakacji, domowy czworonóg, słuchana muzyka czy uprawiany sport, i wiele, wiele innych. Następnie Pan Sylwek przeniósł nas w odległą galaktykę, gdzie każdy z 35-u naszych uczniów miał swoją Planetę. Niestety groźny imperator (pani Agnieszka) niszczył kolejno Planety. Nikt jednak nie pozostał w nieprzyjaznej galaktycznej przestrzeni międzyplanetarnej – wszyscy zostali przygarnięci. A jak było? – zobaczcie w galerii (paparazzi była pani Kasia).  z mapą i wojna na papierowe kule oraz słodkie lizaki. 
Potem udaliśmy się na jerzmański plac zabaw, aby usmażyć kiełbaski na ognisku, pograć w piłkę i pogadać. Pogoda nam sprzyjała i myślimy, że pierwsze lody zostały przełamane. Witamy Was w naszej szkole!!!
Wychowawczynie: Katarzyna Brauza i Agnieszka Celuch oraz dyskretny współwychowawca: Sylwester Kotrys

A co pierwszoklasiści sądzą o ich integracji? Oto niektóre wypowiedzi:
Paulina Pławska (Ia)
Bardzo mi się podobało na spotkaniu integracyjnym, ponieważ nie było lekcji i było ognisko. Podobały mi się gry na sali gimnastycznej. Było bardzo ciekawie. Najbardziej podobała mi się gra, gdy mówiliśmy swoje imiona i opowiadaliśmy o swoich zainteresowaniach. Bardzo polubiłam klasę Ib. Jest bardzo sympatyczna.
Michał Piotruk (Ia)
Najlepiej bawiłem się z Dawidem Nowakowskim. Zaskoczyło mnie, że po zabawach na sali gimnastycznej poszliśmy na boisko.
Julia Śmigielska
Najbardziej mi się podobało ognisko i fajne gry. Poznałam nowe osoby. 
Martyna Majocha
Było świetnie. Ludzie z Ib są świetni. Fajne gry. Lepiej poznałam moich rówieśników. Wychowawczynie fantastycznie to przygotowały.
Dawid Majocha
Na spotkaniu integracyjnym najbardziej podobała mi się zabawa w planety. Ognisko było udane, wszyscy zjedliśmy kiełbasę i pograliśmy w piłkę.
Miłosz
Spodobało mi się na tym spotkaniu, jak graliśmy w nogę. Zaskoczyło mnie, że klasa Ib jest taka miła. 
Marcela Świderska
Było bardzo ciekawie. Świetnie się bawiłam. Najbardziej podobała mi się zabawa w planety. Było naprawdę śmiesznie, kiedy dwie grupy były spychane z kartki. Potem na placu można było sobie upiec kiełbaski i pohuśtać się albo zagrać w piłkę nożną lub kartofla.
Karolina Nieścior
Podobało mi się: pieczenie kiełbasek, rozgrywki sportowe. Ogólnie było fajne spotkanie integracyjne.
Ala Jasińska
Dobrze się bawiłam na tym spotkaniu. Jak dla mnie było za krótkie. Najbardziej podobało mi się ognisko.
Agata Świstara
Na spotkaniu integracyjnym z Ib było bardzo fajnie. Dobrze się wspólnie bawiliśmy. Było wesoło i lepiej poznaliśmy się z Ib.
Marcelina Baryłka
Dzisiaj rano podobało mi się, jak wszyscy graliśmy i bawiliśmy się. Mieliśmy szansę się lepiej poznać. Fajnie było na ognisku, bo mogliśmy się najeść i wspólnie pośmiać.
Karol Matkowski
Bardzo mi się podobało. Kiełbaski były smaczne. Fajnie się grało w piłkę.
Oliwia Świder
Dziś rano świetnie się bawiłam z koleżankami i kolegami z Ia i Ib. Wydaje mi się, że wzmocniliśmy nasze więzi. Czekam na więcej wspólnych imprez, wycieczek i innych atrakcji.
Magda Danowska
Było b. fajnie. Klasa Ib nie była taka zła. Niektórzy grali w piłkę nożną a inni w siatkówkę.
Piotr Sitko
Spotkanie integracyjne z uczniami klasy Ib było ciekawe. Dobrze się bawiłem i poznałem lepiej osoby z kl. Ib. Najbardziej podobały mi się zajęcia z „kosmosem”.
(gwj)
Działania Szkoły - Działania Szkoły
czwartek, 19 wrzesień 2013

Druga edycja Nocy Gier w Jerzmankach …

 odbyła się 14 września. Cieszy się ona popularnością nie tylko wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły, ale również przyciąga coraz większą rzeszę absolwentów. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ponownie wspólnie spędzić czas przy ulubionym zajęciu, jakim jest granie w gry komputerowe/video, w szczególności w League of Legends. Ale jest to też okazja na rozmowy, wymianę doświadczeń czy zjedzenie pizzy. A to wszystko dzieje się w naszej ulubionej szkole:)
Jesteśmy przekonani, że 3. edycja gry w LOL'a to kwestia czasu. Dlatego już teraz informujemy wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich sił w LOL'u, by śledzili pojawiające się informacje na naszej stronie.
Wielkie podziękowania dla inicjatorów 2. edycji Nocy Gier, bez których to przedsięwzięcie nigdy nie miałoby miejsca, a mianowicie: Adrianowi Michalakowi, Bernardowi Antonowiczowi, Piotrowi Chorbotowiczowi oraz opiekunowi, Panu Sylwestrowi Kotrysowi.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia podczas 3. edycji Nocy Gier.
(gwj)
Działania Szkoły - Działania Szkoły
czwartek, 19 wrzesień 2013

III Marsz Sybiracki

Trzeci Marsz Sybiracki17 września uznaje się za Światowy Dzień Sybiraka. Data ta wiąże się ściśle z napaścią wojsk rosyjskich na Polskę, mającą miejsce właśnie tego dnia. Społeczność Gimnazjum w Jerzmankach już trzeci rok oddaje cześć pamięci zesłańcom Sybiru poprzez marsz spod szkoły, kończący się przy pomniku Pamięci Sybiraków w Zgorzelcu. W marszu brali również udział uczniowie i nauczyciele ze Szkół Podstawowych z Osieka Łużyckiego, Trójcy, Łagowa. Korowodowi wtórowała jak zawsze orkiestra KWB Turów pod batutą Jerzego Bzowskiego.
Uroczystość pod pomnikiem, znajdującym się na cmentarzu komunalnym przy ulicy II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu, była uwieńczeniem oddania hołdu Polakom zesłanym na Syberię. Uczestniczyli w niej wszyscy ci, którzy nie godzą się na zapomnienie o losie tysięcy Polaków, przegnanych z własnych domów oraz chcących głosić prawdę historyczną o losach zesłańców Sybiru.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy uczestniczyli podczas tego Święta. Do zobaczenia za rok
(gwj)
Działania Szkoły - Działania Szkoły
czwartek, 19 wrzesień 2013

Uwaga! Odkrywamy Czystą Polskę

Odkrywamy czystą PolskęW piątek 20 września włączamy się w ogólnoświatową i ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata 2013.
W tym roku będziemy propagować selektywną zbiórkę i unikanie tworzenia odpadów pod hasłem „Odkrywamy Czystą Polskę”. Planowane są prezentacje i ćwiczenia w segregacji odpadów. Przekażemy Wam ulotki dla rodziców.
Zachęcamy uczniów do tworzenia plakatów i haseł reklamujących racjonalną gospodarkę odpadami opartą o zasadę 3U (Unikaj, Używaj, Utylizuj). 
Prace zgłaszajcie do p. Agnieszki Celuch i p. Renaty Chmielewskiej.
Najciekawsze nagrodzimy dodatkowymi punktami i umieszczeniem na naszej stronie internetowej. 
Zapraszamy też do przynoszenia niepotrzebnych telefonów komórkowych w ramach działania „20 tysięcy telefonów na 20-lecie Sprzątania Świata”. (ZBIERAM-POMAGAM to akcja wspierania placówek służącym dzieciom i osobom starszym w sprzęt AGD o wyższej klasie energooszczędności.) 
Do zobaczenia w piątek na pierwszej lekcji.
http://www.naszaziemia.pl/ - tu znajdziecie więcej ciekawych informacji na temat akcji Sprzątania Świata i nie tylko
(gwj)
Sport - Zawody
piątek, 14 czerwiec 2013

Sukces Asi Szczęsnej w Finale Dolnośląskim w Lekkiej Atletyce


Sukces Asi SzczęsnejAsia Szczęsna z Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach 23 maja wystartowała w Strefowej Gimnazjadzie L.A. Asia na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu wystąpiła w konkursie skoku w dal. Gimnazjalistka z wynikiem 4,84 m zajęła bardzo dobre II miejsce ustępując zawodniczce z Bolesławca, która uzyskała wynik 5,23 m. Asia zapewniła sobie prawo startu w finale wojewódzkim we Wrocławiu

W dniu 11 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się wspomniany Finał Dolnośląski w Lekkiej Atletyce. Asia Szczęsna z Gimnazjum w Jerzmankach wystartowała w konkursie skoku w dal. Po bardzo dobrych skokach uzyskała wynik 4,81m, który ostatecznie dał upragnione miejsce na podium.
Asia zdobyła brązowy medal, i jest to Jej największy sukces na szczeblu wojewódzkim.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(gwj)
Wydarzenia - Wizyty
wtorek, 11 czerwiec 2013

„BUDUJEMY MOSTY POKOLENIOWE”Uczestnicy

W dniach 6-8 czerwca 2013 wielka RODZINA SYBIRACKA szkół, placówek i stowarzyszeń gościła na terenie Gminy Zgorzelec na III Ogólnopolskim Zjeździe Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń, noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru, pod hasłem „BUDUJEMY MOSTY POKOLENIOWE”. Gospodarzem i finansującym w głównej mierze był Wójt Gminy Zgorzelec – Kazimierz Janik, a organizatorem Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach. Pozostałe środki przekazali Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych z Warszawy i Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu. Uczestnicy:
* Dom dla Dzieci z Szymonowa – pierwsza w Polsce placówka, która przyjęła za patrona Sybiraków;
* 19 szkół (Kalinowo, Netta, Tarnów, Grudziądz, Szczecin, Chełm, Świebodzice, Jerzmanki, Nowe Piekuty, Bolesławiec, Olsztyn, Zaczarnie, Lubawka, Toruń, Augustów, Nowy Sącz, Łódź, Białystok. Kobierzyce);
* 6 Stowarzyszeń (Nowy Sącz, Wrocław, Białystok, Zielona Góra, Augustów, Szczecin),
przyjechali do nas z najdalszych zakątków Polski.
Spotkali się już po raz trzeci (poprzednio w Nowym Sączu i w Augustowie), aby dzielić się doświadczeniami i pomysłami na współpracę z Sybirakami.
Dla Sybiraków rozsianych po całym świecie zegary zaczynają już coraz szybciej bić. „Żywe lekcje historii”, które młodzież uwielbia, staja się coraz rzadsze. Trzeba więc szukać innych dróg przekazywania historii o ich tragicznym losie. Placówki, które zobowiązały się do zachowania pamięci o Golgocie Wschodu poprzez obranie za patrona Sybiraków chcą się z tego zadania jak najlepiej wywiązać. Działają bardzo aktywnie, mają mnóstwo cudownych pomysłów i podczas tych zjazdów mają właśnie okazję się nimi dzielić. Jest to bardzo owocne, o czym przekonaliśmy się, słuchając trzech zajmujących prezentacji o wdrażaniu pomysłów z I i II zjazdu. Mamy nadzieję, że i ten w Jerzmankach też taki będzie.
Czytaj całość...
Aktualności - Aktualności
poniedziałek, 10 czerwiec 2013

Gimnazjada w Autorskich Liceach Artystycznych ALA we Wrocławiu

Gimnazjada 2013

Gimnazjada 2013

Gimnazjada 2013

6 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum pojechali do Wrocławia na Przegląd Twórczości i Pasji Gimnazjalistów, startując w dwóch kategoriach: chemia oraz teatr.
Nasza szkolna grupa chemiczna, w skład której wchodzili: Sandra Andryjiszyn, Wioleta Pirek oraz Stefan Polonis, a opiekunem była Pani Dorota Lipiak, stanęła na wysokości zadania i otrzymała wyróżnienie. W fantastyczny sposób zademonstrowali proces tworzenia sztucznej krwi oraz pasty dla słoni, przyćmiewając tym samym konkurencję.
Z kolei grupa teatralna, Oniryczni, składająca się z Karoliny Walczak, Pauliny Hanke i Klaudii Misiukiewicz niestety nie dostała wyróżnienia. Niemniej jednak również zrobiła spore wrażenie zarówno na publiczności, jak i na komisji, czego dowodem były gromkie brawa. Opiekunem zespołu teatra lnego był Pan Sylwester Kotrys.
Wkrótce zamieścimy filmik z Gimnazjady.
Przypomnimy również, że w zeszłym roku podczas tego samego przeglądu grupa teatralna otrzymała wyróżnienie, natomiast główną nagrodę, czyli stypendium na bezpłatną naukę w ALA zdobyła Julia Huzarska. W tym roku niestety nikt nie otrzymał nagrody głównej.
Sylwester Kotrys

Sport - Zawody
sobota, 08 czerwiec 2013

Bardzo dobry występ Patryka Mlasia w zawodach wędkarskich

Patryk Mlaś wystartował w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych przez Koło Wędkarskie ze Zgorzelca.
Zawody zostały rozegrane metodą spławikową na oczku wodnym przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu w dniu 2 czerwca. Każdy zawodnik mógł się wykazać swoimi umiejętnościami wędkarskimi przez 2 godziny. Po tym czasie zakończono łowienie i przystąpiono do ważenia ryb.
Zdobycze Patryka łącznie ważyły pół kilograma i zapewniły naszemu gimnazjaliście bardzo dobre VI miejsce. Należy zaznaczyć, że jest to najwyższe miejsce w tego typu zawodach w naszej szkole.
Gratulujemy i życzymy złowienia niejednej taaaaakiej ryby!!!

Sport - Zawody
piątek, 07 czerwiec 2013

Siatkówka plażowa mocną stroną Gimnazjum w Jerzmankach

Siatkówka plażowa mocną stroną Gimnazjum w JerzmankachSiatkówka plażowa mocną stroną Gimnazjum w JerzmankachRozgrywki powiatowe w siatkówce plażowej zostały zakończone. W tym sezonie nasze dwie pary spisały się na medal.
Duet Szczęsna/Jakubowska okazał się bezkonkurencyjny w tegorocznych zawodach. Dziewczęta zwyciężyły w turnieju i awansowały do finału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się 17 czerwca w Bolesławcu.
Chłopcy w składzie Szczęsny/Domka po bardzo dobrej grze zajęli drugie miejsce, ustępując tylko zespołowi z Pieńska. Oba Turnieje odbyły się na boiskach ZSZiL w Zgorzelcu.
(gwj)
Działania Szkoły - Fermata
środa, 29 maj 2013

Kolejna Fermata za namiFermata 2013

„Witamy na kolejnej, już 19-tej Fermacie. W zeszłym roku Fermata otrzymała Dowód osobisty. Naturalną koleją rzeczy, w wieku 19 lat jest pora na przystąpienie do matury i uzyskanie Świadectwa Dojrzałości. Fermata z pewnością na nie zasługuje, czyż nie?
A czy pamiętacie ubiegłoroczny festiwal? Uroczą tancerkę z Bogatyni, Królową Zumby, panią Marysię i Pokahontas z Trójcy?”
– tak napisano w okolicznościowej Gimnazecie wydanej z okazji kolejnego święta muzyki, tańca i śpiewu, jak często mówimy o „naszej” Fermacie. Dowód osobisty i Świadectwo Dojrzałości, to oczywiście żart, chociaż przybliża z pewnością szmat czasu, w którym Fermata istnieje. A jak było w rzeczywistości? To opisuje poniżej, Pani Ewa Mazur:
25 maja 2013 roku w Gimnazjum Sybiraków w Jerzmankach odbyła się XIX FERMATA. Mimo że pogoda nie dopisała, to jak zwykle zabawa była rewelacyjna.
Festiwal Szkolnej Twórczości Artystycznej uświetnili swoją obecnością:
* Grupa tańcząca zumbę z Jerzmanek
* Solistki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi
* Mirella Puchowska i dziewczęta tańczące z szarfami z Gimnazjum nr 3 z Bogatyni
* Zespół Tańca Ludowego Turoszowianie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni
* Wokaliści z Publicznej Sześcioletniej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni
* Tańczące „Duszki” i wokaliści ze Szkoły Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie
* Zespół wokalny i taneczny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. PCK. w Opolnie Zdroju
* „Wesołe nutki” i śpiewające dziewczyny ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy
* Oliwia Mączka z Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Działoszynie
* Zespól Lusatia i wokaliści ze Szkoły Podstawowej z Osieka Łużyckiego
* Gitarzysta Hubert Przewłocki z Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach

Wszyscy artyści reprezentowali bardzo wysoki poziom. Widać było, że muzyka, taniec i śpiew to Ich życie, dlatego oczarowali licznie zgromadzoną publiczność.
Jak zwykle nie zabrakło też innych atrakcji – były pięknie malowane twarze i paznokcie, karaoke, smakołyki przygotowane przez rodziców naszych uczniów i pracowników Gimnazjum, a przede wszystkim świetna atmosfera i radość ze wspólnej zabawy.
Wszystkim gorąco dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok na jubileuszowej imprezie.
(gwj)
Uczniowie - Teksty
środa, 22 maj 2013

Żołnierze wyklęci

22 maja podczas godzin wychowawczych zorganizowane było widowisko teatralne pod tajemniczo brzmiącym tytułem „Pseudonim Anoda”. (Galeria) Za przedstawienie odpowiedzialny był pan Sylwester Kotrys, natomiast uczestniczyli w nim uczniowie klasy 3a - Karol Brauza, Marek Wawruch i Stefan Polonis. Trwający ponad 30 minut spektakl dotyczył życia Jana Rodowicza z powojennego okresu.
W tytułowego Anodę wcielił się Karol. Był on przesłuchiwany i torturowany przez dwóch funkcjonariuszy UB (agenci służb specjalnych w PRL, zajmujący się oficjalnie zapewnieniem porządku publicznego, a w rzeczywistości prześladowaniem). Dodatkowo wypowiedzi aktorów były przerywane fragmentami spektaklu Teatru Telewizji „Pseudonim Anoda”, z których dowiedzieliśmy się, z jakich powodów i w jakich okolicznościach Anoda znalazł się w pokoju przesłuchiwań.
Wspomnę, że do mieszkania państwa Rodowiczów w Warszawie wpada kilku funkcjonariuszy UB. Przeszukują mieszkanie i zabierają ze sobą Jana, zapewniając rodziców, że odbędzie się tylko przesłuchanie i syn wróci. Ale niestety tak się nie stało, bowiem po dwóch tygodniach chłopak już nie żył. Funkcjonariusze wmawiali rodzinie, że Jan popełnił samobójstwo, ale stwierdzono, że został on zakatowany.
Przedstawienie bardzo mi się podobało. Największe wrażenie wywarła na mnie gra aktorska Stefana, Marka i Karola. Byli niezwykle wiarygodni. Momenty, w których Karola „bito” i upadał on na podłogę, powodowały dreszcze. Natomiast włosy na głowie się jeżyły w chwili, gdy pojawiła się na podłodze krew. Dowiedzieliśmy się, że była to substancja chemiczna zwana rodankiem żelaza (połączenie roztworu chlorku żelaza z roztworem rodanku amonu.
Gdyby była jeszcze jedna okazja to oglądnęłabym ten spektakl ponownie.
Ania Nowacka, uczennica klasy I
Sport - Zawody
wtorek, 14 maj 2013

Piłkarskie sukcesy Jerzmanek !

Piłkarskie sukcesy Jerzmanek !Dziewczyny i chłopcy wystąpili w turnieju strefowym „piłkarska kadra czeka do lat 15-tu” organizowanego w ramach rywalizacji LZS. Występy naszych piłkarek i piłkarzy były rewelacyjne, po bardzo dobrej grze drużyny zajęły I miejsca w turnieju. Reprezentacje zagrają w najbliższy weekend w finale wojewódzkim.
Gratulujemy i trzymamy kciuki !

Skład drużyny dziewczyn: P. Hanke, K. Hanke, W. Iwan, N. Jakubowska, M. Jędrzejecka, M. Krop, P. Labiszak, D. Podgórska, D. Prusicka, J. Szczęsna, A. Wiśniewska, A. Cymerman, J. Szupieńko, P. Bilska

Skład drużyny chłopców: K. Pławski, K. Skubicki, M. Wielgus, B. Szczęsny, R. Lupinowicz, M. Wawruch, M. Nowacki, B. Domka, M. Chorbotowicz, Sz. Szczepaniuk, D. Pereć, W. Krzywiński, P. Kadłuczka.
(gwj)

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 127 - 147 z 187
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc 


 

Gościmy
Aktualnie jest 49 gości online