header image
Strona domowa
Działania Szkoły - Fermata
poniedziałek, 12 maj 2014

Fermata 2014

Nasza poczciwa FERMATA obchodziła w tym roku 20-te urodziny!!!. Wow!!!
 Pierwszy Festiwal Szkolnej Twórczości Artystycznej odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Jerzmankach w 1995 roku z inicjatywy ówczesnego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jerzmankach – pana Marka Wolanina i nauczycielki muzyki, założycielki chóru, a potem zespołu muzycznego o tej samej nazwie - Fermata. Dzięki występom na naszych scenach młodzi ludzie mieli i mają okazję pokazywać i rozwijać swoje talenty wokalne i taneczne, nawiązywać artystyczne przyjaźnie, przełamywać własne słabości, wzmacniać poczucie własnej wartości. Mamy wiele dowodów na to, że dzieciaki, które po raz pierwszy w życiu występowały na naszej scenie – kontynuują swoją artystyczną przygodę i rozwijają ujawniony talent.
Uczestnikami tegorocznej Fermaty były wszystkie szkoły z terenu Gminy Zgorzelec (SP z Łagowa, z Trójcy, z Osieka Łużyckiego, z Żarskiej Wsi i dwie reprezentacje gospodarzy – grupa taneczna i wokalna z Jerzmanek), a także szkoły z Porajowa, Opolna Zdroju i dwie z Bogatyni). Jak zawsze można było dostrzec i usłyszeć nowe, rodzące się na naszych oczach talenty: m.in. Oliwię Chomicką jako RUDEGO KOTA, braci Janek ze swoimi instrumentami, Aleksandrę Kociembę, która wolała BodziaSmile i Marcelinę Baryłkę o bardzo pięknej i oryginalnej barwie głosu. Za kilka lat przekonamy się, czy mieliśmy „nosa” i jak potoczą się Ich artystyczne losy…
Oprócz występów festiwalowych mogliśmy poznać 20-letnią historię FERMATY (odsyłamy do prezentacji pań: Renaty Chmielewskiej i Agnieszki Celuch) oraz wysłuchać mini-koncertu absolwentki, której talent rodził się wiele lat temu, m.in, na Fermacie – Basi Polonis, która przyjechała na koncert jubileuszowy specjalnie z Krakowa i zachwyciła nas swoim profesjonalizmem i kunsztem wokalnym. Wiele ciekawostek i wywiadów z minionych lat oraz wspomnień uczestników można znaleźć w specjalnym numerze Gimnazety.
Ponadto tradycyjnie goście i uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, które są już legendą pobytu w Jerzmankach (loteria fantowa, malowanie twarzy i paznokci, fermatowe przysmaki, gazetki, wywiady, karaoke, występy pozakonkursowe na scenie).
Organizacja takiego Festiwalu to wysiłek wielu osób i wzajemna współpraca różnych instytucji. Corocznie korzystamy ze sceny wypożyczonej od Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z siedzibą w Radomierzycach, w nagłośnieniu pomagają nam członkowie grupy „Panaceum” – w tym roku Jerzy Kąpinkiewicz, otrzymujemy wsparcie od sponsorów i pomoc od rodziców. Przez tyle lat wszyscy pracownicy szkoły „wyspecjalizowali” się w konkretnych działaniach (spece od sceny, dekoracji, mediów, loterii, przysmaków, itp.:). Jest też wielu uczniów zaangażowanych w pomoc w przygotowanie sali. Wszystkim organizatorom należą się ogromne podziękowania.
Zapraszamy za rok.Cool

Film TV Bogatynia


  
 Gimnazeta Galeria, wywiad z Panią
Agnieszką Celuch
i krótkie filmiki
udostępnione przez Pana
Arkadiusza Kucharskiego
Prezentacja jubileuszowa 
Wycieczki - Krajowe
czwartek, 08 maj 2014

To był wspaniały dzień

6 maja nasza klasa, czyli 1a wraz z niewielkAle zdjęcie! (Galeria) ą częścią klasy 1b oraz z opiekunami panią Agnieszką Celuch i panem Sylwestrem Kotrysem wybrała się na wycieczkę do nadleśnictwa Pieńsk w Bielawie Dolnej. O godzinie 9:30 autobus przyjechał po nas pod Gimnazjum. Około godziny 10:00 dotarliśmy na miejsce, gdzie przywitał nas pan leśniczy Lucjan Lubecki i wyjaśnił dokładnie plan pobytu. W pierwszej kolejności poszliśmy do miejsca, w którym można było odpocząć, rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Potem pan leśniczy poprowadził nas w stronę lasu, gdzie opowiadał różne ciekawostki o roślinach i zwierzętach (zdjęcia w załączeniu). Niemal przez cały spacer po lesie przekazywał nam wiedzę. Było to naprawdę ciekawe i wszyscy słuchaliśmy go z wielką uwagą.
Gdy wyszliśmy z lasu, zatrzymaliśmy się w ciekawym miejscu, gdzie można było chwilę odpocząć, pobawić się oraz wejść na małą wieżę widokową. Po chwili wytchnienia poszliśmy dalej. Prawie nikt nie narzekał na drogę, którą musieliśmy jeszcze przebyć. Po pewnym czasie dotarliśmy do granicy polsko-niemieckiej na Nysie Łużyckiej. Stała tam chatka, na którą można było wejść. Wszyscy spędziliśmy chwile miłej zabawy, m.in. w improwizację sceny z Titanica czy średniowiecznych więźniów. Niestety nastąpiła pora powrotu do leśniczówki.
Kiedy przyszliśmy na miejsce, musieliśmy cierpliwie poczekać na poczęstunek. Aby zabić czas, graliśmy w piłkę nożną, rozmawialiśmy i ogólnie dobrze się bawiliśmy. Michał pilnował, aby kiełbaski się nie spaliły na rożnie . W końcu nastał moment, kiedy wszystko było już gotowe. Nauczyciele zawołali uczniów na poczęstunek. Każdy jadł z apetytem, ponieważ po 5-kilometrowej trasie głód dał znać o sobie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i otrzymaliśmy od leśniczego prezenty. Po posiłku wszyscy ruszyliśmy w stronę autobusu. Około godziny 14.00 pojechaliśmy do szkoły.
Wszyscy byliśmy zadowoleni z wycieczki, i to wcale nie tylko dlatego, że nie było lekcji Liczymy na więcej takich wypadów.
Na podstawie relacji Magdy Danowskiej
Sport - Zawody
czwartek, 08 maj 2014

Dziewczyny na medal ! Dziewczyny na medal !

W poniedziałek po długim weekendzie majowym dziewczyny rozegrały w Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Powiatu. W turnieju uczestniczyło pięć drużyn z naszego powiatu a rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym”. Nasza Reprezentacja rozegrała bardzo dobry turniej, w którym można było zobaczyć ładną grę naszych reprezentantek. Mistrzostwo zdobyła drużyna z Pieńska, z którą przegraliśmy w pierwszym meczu 1:0

Do samego końca nie wiadomo było kto zajmie drugie miejsce. Ponieważ po podliczeniu punktów okazało się, że Jerzmanki i Gimnazjum nr 2 miały taką samą liczbę punktów. Dodatkowo w bezpośrednim spotkaniu był remis 1:1. Jednak w ostatecznym rozrachunku mieliśmy mniej strzelonych bramek i zajęliśmy III miejsce.

Skład drużyny: P. Labiszak, A. Szupieńko, W. Iwan, D. Prusicka, M. Jędrzejecka, M. Krop, A. Fiutek, M. Baryłka, K. Nieścior.

Uroczystości - Inne
piątek, 02 maj 2014
Galeria

Święto Pracy, Flagi i Konstytucji 3 Maja

Jak co roku nasza szkoła uroczyście obchodzi każde święto państwowe. Jednak w tym roku zaproponowaliśmy uczniom trochę inny sposób uczczenia Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 maja. Zamiast w tradycyjnej szkolnej akademii gimnazjaliści wzięli udział w konkursie.
Podczas godzin wychowawczych młodzież przygotowywała plakaty, hasła oraz referaty dotyczące patriotyzmu, polskości oraz symboli narodowych. Natomiast na boisku, mając do dyspozycji kolorową kredę, uczniowie tworzyli obrazki związane z Polską i jej atrybutami.
Na 6. lekcji wszyscy zebraliśmy się na boisku, by móc nie tylko przyjrzeć się pracom plastycznym, ale także uczestniczyć w akademii, którą poprowadzili Pani Katarzyna Brazua oraz Pan Sylwester Kotrys.
Na początku apelu Pan Sylwester przywitał zebranych i wyjaśnił powód spotkania, po czym cała szkoła odśpiewała Hymn Polski. Następnie Pani Kasia przybliżyła wszystkim, czym jest Konstytucja 3 maja oraz dlaczego powinniśmy czuć się dumni z bycia Polakami.
Po krótkim wykładzie reprezentanci poszczególnych klas odczytywali przygotowane wcześniej referaty. Wypracowania, hasła oraz prace plastyczne podlegały ocenie przez jury, które, jak się okazało, miało niezwykle trudne zadanie. Wszystkie klasy były bardzo zaangażowane w pracę i wykazały się wielkim talentem. Jednak zwycięzcami okazała się klasa IIIA :)
Po prezentacjach i ogłoszeniu wyników wszyscy ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia.
W taki oto sposób uczciliśmy jedno z najważniejszych świąt Polski. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej formie apelu, uczniowie na długo zapamiętają, że "bycie Polakiem to wielkie szczęście" :)

Wycieczki - Krajowe
środa, 30 kwiecień 2014

Lekcja w terenie

Idziemy na wycieczkę... w tle nasz XIII -wieczny kościół Pamiętacie jesienną lekcję biologii w terenie? Dzisiaj wyprawa wiosenna. Klasy pierwsze razem z paniami Anią i Agnieszką powędrowały pieszo niebieskim szlakiem w stronę Gozdanina do pięknego zakątka w lesie, nad starymi, poniemieckimi stawami, aby obserwować kwiaty roślin owado – i wiatropylnych w naturze. Okazuje się, że znacznie się od siebie różnią. Owadopylne (np. róże, zawilce, niezapominajki), które muszą wabić zwierzęta – mają kwiaty piękne, okazałe, kolorowe i pachnące i produkują jakiś „pożytek” dla owadów (np. pyłek lub nektar w miodnikach), a wiatropylne(np. sosna,, leszczyna, brzoza, trawy, pokrzywa) mają kwiaty niepozorne, najczęściej w postaci „kotków”, na których pyłek jest lekki, aby przy każdym podmuchu wiatru mógł się swobodnie unosić i przenosić na kwiaty żeńskie.
Oprócz obserwowania kwiatów (liczenia płatków korony, wyszukiwania słupków i liczenia pręcików), mogliśmy podglądać też zwierzęta leśne – kijanki w stawie, kaczki, łabędzie, pająki (a w zasadzie kosarze – to te z długimi nogami), mrówki w mrowisku, a po drodze pokazał nam się piękny samiec bażanta, para bocianów w locie oraz dostrzegliśmy ślady bobra ( jesienią jeszcze ich tam nie było).
Pogoda nam tradycyjnie dopisała, więc lekcję w terenie zaliczamy do udanych (a pana Sylwka przepraszamy za spóźnienieCool).
Potwierdzamy oficjalnie – WIOSNA W PEŁNI!!!

Czytaj całość...
Działania Szkoły - Działania Szkoły
środa, 16 kwiecień 2014

Wielkanocny spektakl

Święta wielkanocne to obok świąt Bożego Narodzenia najważniejsze święta wszystkich chrześcijan. Wielkanoc to inaczej Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Dlatego 16 kwietnia, dzień przed przerwą świąteczną, wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się w sali świetlicowej, aby obejrzeć spektakl teatralny, związany ze zbliżającą się Wielkanocą.

Cztery uczennice z klasy IIIB przedstawiły spektakl pod tytułem "Nikt ciebie tu nie chce". Najważniejszym elementem przedstawienia był krzyż. Główna postać, będąca właścicielem ziemi, na której znajdował się krucyfiks, chciała go zniszczyć. Jednak na swojej drodze napotykała osoby, starające się przekonywać ją do zaniechania tego czynu.
Po inscenizacji wszyscy obejrzeli fragment filmu o ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa. Następnie młode aktorki złożyły wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne oraz rozdały czekoladowe jajeczka - symbol początku.
W ten sposób społeczność gimnazjalna przygotowała się do świąt wielkanocnych, by w domu, w gronie najbliższych osób, przeżyć chwile radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Działania Szkoły - Działania Szkoły
wtorek, 08 kwiecień 2014

NOCOWANIE 3C

Dziękujemy panu Sylwestrowi Kotrysowi, że poświęcił nam swój czas i razem z nami nocował, panu Mirkowi Celuchowi, że udostępnił salę i saunę oraz pani Dyrektor, że zawsze jest otwarta na nasze prośby o zorganizowanie NOCKI w szkole…
…, bo NOCĄ, z 28 na 29 marca, klasa 3c w 70% wraz z wychowawczynią (R. Chmielewską) i niezawodnym opiekunem panem Sylwestrem „okupowała” szkołę. Była to okupacja jedyna w swoim rodzaju, bo pozytywna:) To już trzeci raz uczniowie 3c spędzili wspólnie czas, właśnie w ten sposób.
Noc 3c (galeria)Według znanego powiedzenia „trening czyni mistrza” organizacja i przebieg nocowania, nie bójmy się tego powiedzieć, były perfekcyjne. Podział ról, broń Boże w myśl ostatnio osławionego „Gender”, bo dziewczyny gotowały (swojej roboty 3 pizze i góra naleśników, a wcześniej w domu ciasto), a panowie sprzątali, wnosili i wynosili materace, no i zmywali naczynia i zamiatali.
Większość czasu spędzaliśmy razem – posiłki, gry i zabawy na sali gimnastycznej, część w saunie i na zabawie w chowanego, a absolutnie wszyscy w „sali kinowej” na trzech seansach (do białego rana!). To w ich trakcie Wiola i Paulina uraczyły nas naleśnikami z dżemikiem własnej roboty. Mieliśmy też pyszne ciasto, które upiekła Natalia.

A co o nocowaniu powiedzieli sami zainteresowani, uczestnicy?
„Nocowanie było bardzo fajne, zgraliśmy się, jako klasa” Paulina.
„Super horrory, niesamowity klimat podczas strasznych opowieści.” A. M.
„Było bardzo fajnie. Moja ciasto było najlepsze. I klasa była bardzo zgrana.” Natalia B.
„Nocowanie było bardzo fajne, bo spędzaliśmy wspólnie czas” Wiola
„Fajne było to nocowanie. Warto powtórzyć.” M. B.
„Na nocowaniu było fajnie, śmialiśmy się i żartowaliśmy. Nie spałem z kolegami przez całą noc!” Daniel
„Było naprawdę fajnie. POLECAM!!” Pola
„Fajnie się grało:)” Wiki
„Było lepiej, o wiele lepiej niż ostatnim razem” Paweł
„Noga złamana… było fajnie” Sebo
„Było fajnie. Dobre filmy. Dobra pizza:)” D. P.
Prawda, że nic dodać nic ująć? Nocowania w szkole są SUPER.

rch

Sport - Zawody
czwartek, 03 kwiecień 2014

Turniej piłki nożnej

1 kwietnia reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rozegrała w Nowogrodźcu turniej piłki nożnej organizowany przez Coca-Colę. To już szesnasta edycja rozgrywek, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj. W tym roku ambasadorem turnieju jest Robert Lewandowski.
Pierwszy mecz turnieju zagrały nasze dziewczyny z drużyną z Nowej Wsi. Po bardzo dobrej grze wygrały 2:1. W następnym meczu zagrały szkoły z Nowogrodźca i Nowej Wsi. Gospodynie kontrolowały cały mecz i pewnie wygrały spotkanie 2:0. Od ostatniego spotkania zależało, która drużyna wygra turniej i awansuje do kolejnej rundy. Tym razem dziewczynom zabrakło sportowego szczęścia i po wyrównanej grze przegrały 1:0, ostatecznie zajmując II miejsce.
Turniej piłki nożnej w NowogrodźcuTurniej piłki nożnej w Nowogrodźcu

Warto dodać, iż w turnieju debiutowały pierwszoklasistki: Karolina Nieścior i Ania Fiutek, które bardzo dobrą grą i sporym zaangażowaniem weszły do pierwszego składu drużyny. Skład drużyny: kapitan P. Labiszak, M. Jędrzejecka, W. Iwan, A. Szupieńko, M. Krop, K. Hanke, S. Adamów, A. Fiutek, K. Nieścior

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas następnych sportowych wydarzeń.

Wycieczki - Krajowe
wtorek, 01 kwiecień 2014

Mistrzowie Białego Orlika

Drużyna ŁOŚ-a na finale ogólnopolskim „Mistrzowie Białego Orlika” organizowanym przez Stowarzyszenie „Sport 7” i Mariusza Czerkawskiego.
Nasi z Czerkawskim (galeria) Wspaniała ekipa szlifująca tajniki jazdy na łyżwach w Łagowskim Obiekcie Sportowym ŁOŚ w sobotnio-niedzielnej szkółce pod kierunkiem p. Witolda Chojnackiego i na lekcjach wf w szkołach Gminy Zgorzelec wyjechała do Warszawy, gdzie w Centralnym Ośrodku Sportu na Torwarze rozegrała zawody w ramach finału „Mistrzów Białego Orlika”. Rywalizacja była bardzo zacięta, emocji i wrażeń mnóstwo i na dodatek kontakt z MISTRZEM Mariuszem Czerkawskim. Ten były zawodnik zawodowej ligi NHL, wielokrotny reprezentant Polski, promotor sportu, wspaniały hokeista i bardzo sympatyczny człowiek prowadził zawody profesjonalnie i z wielkim wyczuciem: pechowcom, którzy wywracali się lub gubili krążek uświadamiał, że taki jest sport – raz się wygrywa, raz przegrywa, i z każdą sytuacją należy się godzić. Podkreślał piękną walkę, dążenie do sukcesu, ale w warunkach zdrowej rywalizacji.

Czytaj całość...
Działania Szkoły - Działania Szkoły
czwartek, 27 marzec 2014

Naszą szkołę kochamy nawet w dzień wagarowiczaLaughing

W nocy z 21 na 22 marca 2014 roku „hotel” z naszej szkoły po raz kolejny zrobiła klasa IIB. Na spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 20:00 każdy z uczniów obowiązkowo musiał mieć ze sobą dobry humorSmile

Sto lat sto latŚpioszkiMłodzi Einsteini

 

(reszta zdjęć w galerii)

Kolacja wyglądała zupełnie inaczej niż w zwykle. Zamiast tradycyjnych kanapek i ciepłej herbaty zamówiliśmy pizzę. Delektowaliśmy się także pysznymi babeczkami przygotowanymi przez dziewczyny. Niezwykłe było też to, że jedna z nas obchodziła swoje urodzinySmileTort był wyśmienity. W trakcie spotkania nie zabrakło atrakcji dla ducha i ciała. Graliśmy w gry zręcznościowe i rozwijające umysł, piłkę nożną, a nawet w siatkówkę. Po godzinie 23:00 sporą grupą poszliśmy na saunę, gdzie wygrzewaliśmy się i odpoczywaliśmy. Nie zabrakło nam również sił na zabawę w ZombieLaughing(zasady tej zabawy są podobne do zasad gry w chowanego), gry komputerowe, Twistera oraz oglądanie filmów. Nasi opiekunowie – pani Ewa Mazur, pani Wiola Dziekońska i pan Mirek – starali się nas zintegrować nas na różne sposoby i prawie się udało :o). Nikt nie zmrużył oka, więc o godzinie 6:30 Karolina, Ania i Grzesiek poszli po świeże bułki do sklepu, aby przygotować śniadanie dla reszty. Mega zadowoleni rozstaliśmy się się 9:00, więc już nie możemy doczekać się następnegoSmile

Ania i Karolina

Wydarzenia - Wizyty
środa, 19 marzec 2014

Józef Tracz w naszym Gimnazjum

Do naszej szkoły zawitała osobistość polskiego sportu, 3-krotny zdobywca medali olimpijskich, 9-krotny mistrz Polski, 3-krotny wicemistrz świata w zapasach, Pan Józef Tracz. Zapaśnik zdobył medale olimpijskie na igrzyskach w Seulu (1988 r.), w Barcelonie (1992 r.) oraz w Atlancie (1996 r.).
Józef Tracz w naszym GimnazjumJózef Tracz w naszym Gimnazjum

 (Link do reportażu filmowego nakręconego przez TVBogatynia przy okazji wizyty Józefa Tracza w naszym Gimnazjum)

W wydarzeniu brali udział urzędnicy samorządu gminnego, Pani Małgorzata Dzięcielska oraz Pan Marek Wolanin, a także uczniowie naszego gimnazjum i wszystkich gminnych szkół podstawowych. Zaproszone zostały również inne osoby związane ze sportem: Eleni Takuridu, Sylwia Brąberek oraz Józefina Frasunkiewicz. Okazało się, że Panie te są zdobywczyniami wielu nagród w zapasach i co ciekawe pochodzą z naszego regionu (Eleni i Józefina to absolwentki naszej szkoły). Dowiedzieliśmy się również, że trenowały pod okiem Pana Pando Bagladzisa. Obecnie trener ten udoskonala młode talenty, należące do klubu UKS Jerzmanki. Jego także mieliśmy przyjemność dziś poznać.
Spotkanie z Olimpijczykiem rozpoczęło się o godzinie 9.00 przywitaniem wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej, która popołudniami spełnia rolę miejsca, gdzie mogą ćwiczyć amatorsko młodzi zapaśnicy. Następnie dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej, poznaliśmy pokrótce karierę sportową pana Józefa Tracza. Po chwili wziął mikrofon i osobiście opowiedział historię swojego życia. Zgodził się również odpowiedzieć na pytania, które nurtowały dzieci i młodzież.

Czytaj całość...
Aktualności - Aktualności
czwartek, 06 marzec 2014

Wycieczka do Wrocławia - 04 III 2014

Dnia 4.03.2014 roku odbyła się szkolna wycieczka do Wrocławia. W jej programie były: lekcja fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim, seans w kinie oraz czas wolny na zakupy w Pasażu Grunwaldzkim.
Około godziny 8:20 wszyscy uczestnicy wycieczki zebrali się w gabinecie matematycznym, aby sprawdzić obecność i ustalić szczegóły wycieczki. Już ok. godziny 8:35 siedzieliśmy w autobusie i byliśmy gotowi do drogi. Po 2 godzinach dojechaliśmy na miejsce. Ponieważ do lekcji na uczelni zostało jeszcze trochę czasu postanowiliśmy odwiedzić McDonald. Spędziliśmy tam ok. 40 minut i ruszyliśmy do Uniwersytetu. Weszliśmy do dużej sali i zajęliśmy miejsca. Razem z nami były tam jeszcze dwie inne grupy. Lekcja fizyki przebiegła ciekawie, zobaczyliśmy na własne oczy wiele fascynujących doświadczeń. Trwała ona 1h 30 min.
Czytaj całość...
Oferta szkoły - Oferta szkoły
sobota, 22 luty 2014

Trening naszych szkolnych hokeistów

Adres filmu na Youtube 

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 106 - 126 z 187
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc 


 

Gościmy
Aktualnie jest 52 gości online