header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow Festiwal Nauki we Wrocławiu
Festiwal Nauki we Wrocławiu PDF Drukuj E-mail
wtorek, 12 październik 2010

W poniedziałek 20.09.2010r. 41 uczniów Gimnazjum w Jerzmankach wraz z trzema opiekunami pojechało do Wrocławia na Dolnośląski Festiwal Nauki na Politechnikę Wrocławską.

Oglądaliśmy tam zjawiska, jakim może ulegać światło: odbicia, załamania oraz całkowitego wewnętrznego odbicia, na którym oparte jest działanie światłowodów prezentowane przez studentów Koła Naukowego Foton. Uczestniczyliśmy również w wykładzie z pokazem multimedialnym z fizyki : „ Jak odpowiedzieć na najprostsze pytanie? Jak to się dzieje ?” Wykładowca wyjaśniał m.in. jak to się dzieje, że człowiek jadący na deskorolce podskakuje do góry, a deskorolka razem z nim, jak to się dzieje, że kopnięta odpowiednio przez piłkarza piłka zmienia kierunek ruchu i łukiem wpada do bramki. Częścią edukacyjną wycieczki zainteresowana była niewielka grupa uczniów, większość nie mogła się doczekać pójścia na Pasaż Grunwaldzki i do multikina. Uczniowie wybrali jeden z trzech zaproponowanych filmów : „Step-up-3D”, „ Stosunki międzymiastowe”, „ Resident Evil-3D”. Do domu z wycieczki wróciliśmy około godziny 20.00.

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc