header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow Krasnale są
Krasnale są PDF Drukuj E-mail
czwartek, 20 maj 2010

Krasnale są!

W dniach od 6 do 8 maja, byliśmy na wycieczce we Wrocławiu. Mianowicie, był to rajd tropem wrocławskich krasnali. Całość rozpoczynała się w piątek, lecz my byliśmy tam już we czwartek. Wykorzystaliśmy ten czas na zwiedzanie ogrodu botanicznego, gdzie aktualne jest pięknie. Wszystko kwitnie, gorąco polecam wizytę w tym miejscu. Jednak bardziej zachwyciło mnie muzeum, które znajdowało się przy ogrodzie botanicznym. Mogliśmy tam podziwiać różne zwierzęta w całej okazałości, także ich układy kostne. Wszystkich najbardziej zachwycił układ Płetwala Błękitnego, który rozciągał się na całą sale. Przyznam, że robiło to wrażenie ;)

Wycieczka do Wro

Kolejnego dnia, dołączyliśmy do innych grup biorących udział w rajdzie. Wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na poszukiwanie krasnali, a raczej krasnoludków, gdyż były one tak małe, że nie łatwo było je dostrzec, bez mapki ;) My jednak daliśmy sobie z tym radę. Pan przewodnik, poza znalezieniem prawie wszystkich krasnali, oprowadził nas po mieście i opowiedział najciekawsze historie związane z różnymi miejscami Wrocławia.

Następnie udaliśmy się na ognisko, gdzie przeprowadzony był konkurs wiedzy o krasnalach i nie tylko. Śpiewaliśmy również piosenki, które przygotowywaliśmy wcześniej w szkole. Nasza grupa może się tutaj pochwalić, pierwszym miejscem w konkursie wiedzy ;)

Otrzymaliśmy za to ciekawe nagrody, w postaci różnych mapek i atlasów, które przekazaliśmy pani Basi, by mogła wykorzystać to w szkole. Następnego i to niestety już ostatniego dnia, zwiedziliśmy panoramę Racławicką, która również wzbudziła duże emocje, przyznam, że wykonanie było niesamowite i to miejsce również polecam jako warte do zwiedzenia.

Ogólnie wycieczkę uważam za udaną, gdyż oprócz ciekawych wrażeń, zaliczyliśmy też małe zakupy, a te również się udały. Dla młodszych roczników, polecam gorąco tego typu wycieczki ;)

Justyna Bryja, kl. 3a

Zdjęcia w galerii

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc