header image
Strona domowa
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj E-mail
wtorek, 29 wrzesień 2015

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września każdego roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który ma w naszym kraju już 15-letnią tradycję.
W tym dniu w wielu bibliotekach oraz szkołach organizowane jest wspólne, głośne czytanie. Oprócz znanych i lubianych aktorów, pisarzy, w akcję włączają się też między innymi policjanci i strażacy.

Oczywiście i my włączyliśmy się w tę akcję. Dlatego na godzinach wychowawczych w świetlicy spotkały się wszystkie klasy, aby w odpowiedni sposób uczcić to, jakże ważne, święto. Jednak nie czytano „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza czy „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego. Spotkanie przebiegło w formie wspólnej zabawy, ciekawych konkurencji oraz mnóstwa śmiechu.
W formie międzyklasowej rywalizacji wyłonione zostały klasy i osoby, które najlepiej radzą sobie w czytaniu tak zwanych połamańców językowych, typu "Stół z powyłamywanymi nogami" lub "Wyrewolwerowany rewolwer". Konkurencji z nimi związanych było cztery.
Każdą klasę oceniało szacowne jury: pani Ania, pani Wiola oraz pani Marysia.
Oceniały sposób czytania, czyli tempo, bezbłędność, a także kreatywność oraz ogólną prezentację utworu.
Jednak tak naprawdę nie chodziło tu o wygraną czy przegraną, a poprzez czytanie na głos zabawnych wierszyków, o świetną zabawę oraz chęć przyłączenia się do Ogólnopolskiego Głośnego Czytania! .
Okazji do czytania jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu i w szkole. Czytanie na głos np. młodszemu rodzeństwu, stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Zatem czytajmy sobie i innym. Niech cała Polska czyta.. nie tylko dzieciom. Miłego czytania!
Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc 


 

Gościmy
Aktualnie jest 14 gości online