header image
Strona domowa arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Półkolonie - 2015
Półkolonie - 2015 PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 13 lipiec 2015

Półkolonie w w Gimnazjum w Jerzmankach

W Naszym Gimnazjum, podobnie jak w ubiegłym roku, przez 10 dni (od 29.06.2015r. do 10.07.2015r) odbywały się półkolonie, w których uczestniczyło 30 dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zajęcia i atrakcje przygotowane były tak, aby każdy mógł w nich znaleźć coś dla siebie.
Celem zajęć było między innymi:
- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- poznawanie najbliższej okolicy– turystyka.
Półkoloniści wymienili, co im się najbardziej podobało i co chcieliby powtórzyć za rok:
1. Nocowanie w szkole.
2. Wycieczka do: Dinoparku, na basen i do nadleśnictwa Ruszów.
3. Warsztaty w Castoramie i minigolf.
Przy pożegnaniu dzieci zadawały pytania:, „Czemu półkolonie trwają tak krótko?”, „Czy za rok znów będą mogły w nich uczestniczyć?”. Wszystkim było bardzo trudno się rozstać. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.
A jak półkolonie przebiegały „w szczegółach”?
Półkolonie - 2015 Półkolonie - 2015 Półkolonie - 2015
Poniedziałek
29.06.2015r.

Pierwszy dzień został zaplanowany w ten sposób, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników oraz przedstawienia programu. Następnie wspólnie został spisany kontrakt grupowy. Dzieci zapoznały się także z regulaminem półkolonii. Na uczestników czekało wiele atrakcji oraz dużo zabawy m.in. musieli pokonać tor przeszkód i zaliczyć różne zadania. Zabawy integracyjne budziły ogromne zainteresowanie i wyzwalały wiele pozytywnych emocji. Przyczyniły się także do lepszego poznania i integracji dzieci. W tym dniu uczestnicy mięli okazję do rozwijania zdolności plastycznych wykonując wspólnie pracę na temat pt.: „Wakacje”. Była również zabawa z chustą animacyjną oraz zajęcia sportowe.

Wtorek
30.06.215r.

Następnego dnia pojechaliśmy do Castoramy i na Minigolfa do Zgorzelca.
Pod okiem specjalistów z Castoramy półkoloniści doskonalili swoje zdolności manualne uczyli się budować z drewna: karmiki dla ptaków, pociągi i pudełka. Dzięki tym warsztatom uczyli się samodzielności i mieli okazję przekonać, jak wiele satysfakcji może przynieść własnoręczne wykonana praca. Każdy uczestnik warsztatów na zakończenie mógł zabrać własne dzieło, otrzymał specjalny dyplom, potwierdzający jego udział w kursie oraz drobne upominki. Ostatnią atrakcją tego dnia był minigolf, gdzie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w nowoczesnym centrum rozrywki. Przeniosły się tam do prehistorycznego świata, oraz poznali tajniki gry w golfa.

Środa
01.07.2015r.

W środę pojechaliśmy pociągiem na zamek Chojnik w Sobieszowie. Dostaliśmy się na tam malowniczym szlakiem, potem wysłuchaliśmy historię zamku oraz legendę o księżniczce Kunegundzie. Po odpoczynku, pełni wrażeń pojechaliśmy do Jeleniej Góry, gdzie odbyliśmy spacer po mieście i zjedliśmy pyszną pizzę.

Czwartek
02.07.2015r.

Wycieczka do nadleśnictwa Ruszów. Po przyjeździe w sali edukacyjnej pan Jacek Okoń opowiadał bardzo ciekawie o mieszkańcach lasu, pokazał nam również ciekawe eksponaty. Następnie odbyło się ognisko, piekliśmy kiełbaski. Był także czas na zabawę oraz spacer po lesie. Szukaliśmy tropów zwierząt, dowiedzieliśmy się jak rozróżnić gatunki drzew po liściach i wiele innych ciekawych informacji. Wycieczka bardzo nam się podobała, okazała się również ciekawą lekcją przyrody.

Piątek
03.05.2015r.

Po raz pierwszy w historii półkolonii spędziliśmy noc w naszej szkole. W piątek wieczorową porą dzieci przekroczyły jej mury, przynosząc śpiwory, poduszki i pluszaki do spania. Czekały tu na nich nie lada atrakcje, było dużo zabaw i konkursów przy muzyce. Po wspólnie przygotowanej kolacji zaczął się nocny maraton bajkowy. Tej nocy nie prędko półkoloniści zapadali w sen. No cóż, w końcu na nocowanie w szkole nie przychodzi się po to, żeby się wyspać:)

Poniedziałek
06. 07. 2015r.

Wycieczka na basen była świetną zabawą i dobrym sposobem na relaks. Był to kolejny udany wyjazd, tym razem mający na celu rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej. Z uroków basenu mogliśmy korzystać przez dwie godziny. Wydaje się, że to długi czas, jednak przy takiej ilości atrakcji, minął zbyt szybko!

Wtorek
07.07.2014 r.

Wyjechaliśmy na zorganizowaną wycieczkę do „Krainy Bajek” w Karpaczu. W czasie pobytu, dzieci wędrowały ścieżkę edukacyjną i słuchały nagrań bajek, przenosząc się do ich świata. Następnie udały się na plac zabaw. Mogły korzystać ze wszystkich atrakcji, m.in. zjeżdżały na pontonach ze specjalnie przygotowanego toru. To była udana i bardzo ciekawa wycieczka, która dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu nowych wrażeń
i radości.

Środa
08.07.2015r.

Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Dzieci przeniosły się wiele milionów lat wstecz. Przemierzając ścieżką edukacyjną, oglądały dinozaury w naturalnej wielkości, rozmieszczonych pośród skał i wzgórz oraz z zaciekawieniem słuchały informacji o tych prehistorycznych gadach. Potem były w małpim gaju oraz indiańskiej wiosce, bawili się również w małego paleontologa, a potem udali się na plac zabaw. Ten dzień również uczniowie spędzili ciekawie i wesoło.

Czwartek
09.07.2015r.

Być może nie każdy zostanie wielkim rzeźbiarzem, czy sławnym malarzem. Nie da się jednak zaprzeczyć, że twórcze zabawy mają ogromny wpływa na rozwój każdego, nawet najmniejszego człowieka. Rozwijają umiejętności artystyczne i wyobraźnię oraz kształtują twórczą osobowość, dlatego zorganizowaliśmy w zajęcia twórcze. Półkoloniści wykonywali zabawkę furby z plastikowych butelek oraz bibuły. Własnoręcznie wykonaną pracę mogli zabrać do domu.

Piątek
10.07.2015r.

Wyjazd do Multikina w Plazie na film przygodowy pt.: „W głowie się nie mieści” w 3D. Film doskonale łączył inteligentny humor, dynamiczną akcję i szaloną wyobraźnię, opowiadał o tym, jak kształtuje się osobowość i co się na nią składa. Potem były lody i rozdanie dyplomów półkolonisty oraz pamiątkowych zdjęć dla każdego uczestnika.

Dodajmy, że kierownikiem półkolonii była Pani Anna Kotlarek, a opiekunkami Panie: Elżbieta Bryja i Edyta Sawiniec.
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc