header image
Strona domowa arrow Wycieczki arrow Krajowe arrow Wycieczka klasy 2a
Wycieczka klasy 2a PDF Drukuj E-mail
sobota, 20 czerwiec 2015

Wyprawa prawie wysokogórska klasy 2a – 16-18 czerwca 2015

15 uczniów z klasy 2a wraz z wychowawczynią Agnieszką Celuch i panią Justyną Jęcek spędziło trzy niestety niezbyt ciepłe dni (na górnej stacji wyciągu było 2,5 stopni Celsjusza!) w Szklarskiej Porębie.
Wyprawę można nazwać wysokogórską, ponieważ oprócz „zaliczenia” Szrenicy (1362m) (wyciągiem:)), Czarciej Ambony nad Śnieżnymi Kotłami na wysokości 1492m (pieszo) i Twarożnika na wysokości 1320m (też pieszo) młodzież wspinała się na 12 m nad ziemią w Parku Linowym. Trzeba tam było pokonać wiele przeszkód (i własne lęki), aby na końcu zjechać po linie na ziemię. Niezła zabawa była też na kilkumetrowej Wieży Emocji, z której zjeżdżało się w przyspieszonym tempie i z okrzykami na ustach oraz podczas przejażdżki na Alpine Coaster.
  Wycieczka klasy 2a Wycieczka klasy 2a Wycieczka klasy 2a
  (więcej zdjęć na szkolnym Facebooku) 
Sama Szklarska Poręba jako miejscowość również jest bardzo wymagająca: ze Szklarskiej Poręby Górnej wędrowanie do Szklarskiej Poręby Średniej na nocleg, następnego dnia ze Szklarskiej Poręby Dolnej na obiad do Szklarskiej Poręby Średniej, a potem po zakupy do Górnej, a następnie do Dolnej, bo w Górnej już sklep zamknięty, a zapomnieliśmy zapałek (do rozpalenia ogniska, żeby nie było). W ostatnim dniu wędrówka na Chybotek, a potem przez Szklarską Porębę Dolną do Górnej, na lody. Po czym znów do Średniej po bagaże i znów pod górę i w dół na PKP. Kondycja gwarantowana i jak mówił jeden z uczestników „łydy się nie zmieszczą w nogawkach”.
Podsumowując opiekunki są bardzo zadowolone z grupy:): odważna, wytrzymała, zdyscyplinowana, pomocna, nie marudna, punktualna, uczynna, pełna energii (nawet nocą:))… i można by tak jeszcze długo, ale po co mają obrosnąć „w piórka”. Dziękujemy:)
(AC i JJ)
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc