header image
Strona domowa
Letni Konkurs Leśny PDF Drukuj E-mail
wtorek, 09 czerwiec 2015

Finał Konkursu Leśnego

W dniu 9 czerwca odbył się czwarty, ostatni już etap Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod nazwą „Leśny Turniej”. Organizował go Zespół Szkół w Węglińcu i Lasy Państwowe. Jesień, zima, wiosna i lato – to właśnie w temacie czterech pór roku w lesie przygotowywano pytania i zadania dla konkursowiczów. W ostatnim etapie brało udział po pięć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu zgorzeleckiego. Ten etap odbył się w Szkółce Leśnej w Bielawie Dolnej.
  Letni Konkurs Leśny
    Wodoszczelna :) wiata  Letni Konkurs Leśny  Letni Konkurs Leśny

             Zasłużony ciepły posiłek Letni Konkurs Leśny
   Letni Konkurs Leśny Letni Konkurs Leśny Letni Konkurs Leśny
Pogoda spłatała nam „mokrego” psikusa, bo cały czas padał deszcz i w dodatku było zimno (ranek przywitał nas dzisiaj z temperaturą około 10 stopni Celsjusza). Wszyscy uczestnicy musieli znaleźć sobie miejsce po dachem obszernej wiaty, a niektórzy mogli się dodatkowo ogrzać w cieple rozpalonego we wnętrzu kominka.
Mimo niesprzyjającej aury, humory dopisywały i po wykonaniu skróconych testów wiedzy przyszedł czas na podsumowanie. W trakcie oczekiwania na wyniki wszyscy zostali poczęstowani ciepłą, pożywną zupą, pieczywem i napojami. A kiedy przybył przedstawiciel władz miasta Węglińca podsumowano turniej i rozdano pamiątkowe dyplomy uczniom, nauczycielom oraz przekazano nagrody rzeczowe trzem pierwszym drużynom w obu kategoriach.
Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. A fakt, że do drugiej drużyny zabrakło jedynie 4 punktów (na ogólną pulę około 170) wskazuje na wysoki poziom wiedzy naszych uczniów. Gratulujemy! Nasza „czwórka” (Ania, Marysia, Patrycja i Michał) oprócz prezentów docenili to, że mogli zmierzyć się z innymi drużynami i wzbogacili swoją wiedzę nt. doskonałego ekosystemu, jakim jest las. Odwiedzili trzy leśniczówki, dotleniali się w naszych lasach i spędzili miło czas.
W przyszłym roku, jak zapowiedzieli organizatorzy, odbędzie się następna edycja turnieju. Mamy nadzieję, że kolejne roczniki naszych gimnazjalistów wezmą z niej udział.
RCH
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc 


 

Gościmy
Aktualnie jest 43 gości online