header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow Tajemnice lasu
Tajemnice lasu PDF Drukuj E-mail
sobota, 21 luty 2015

"Tajemnice lasu" - wyjazd do kina

Tajemnice lasu20 lutego w ramach szkolnego kółka filmowego gimnazjaliści wybrali się do kina na film pt. „Tajemnice lasu”.
Produkcja okazała się wielkim zaskoczeniem, bowiem połączyła w sobie wiele klasycznych baśniowych postaci wraz z ich przygodami w jedną całość.  Tak więc znane wszystkim perypetie Czerwonego Kapturka, Roszpunki, Jasia Fasoli czy Kopciuszka stały się integralną częścią, uzupełniającą historię pewnego piekarza i jego żony, borykających się z klątwą.
„Tajemnice lasu” to film, na który warto było pójść do kina z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze adaptacja przedstawiała nietuzinkową fabułę, trzymającą widza w napięciu do ostatniej sekundy - nie wszystko okazało się być oczywiste.

Po drugie w filmie wzięli udział doskonali aktorzy młodego i starszego pokolenia ze świetnie ucharakteryzowaną Meryl Streep (czarownica) oraz zaskakującym wcieleniem Johnego Deepa. I trzeci argument – „Tajemnice lasu” to wyborny dwugodzinny musical, obsypany licznymi nagrodami oraz nominacjami, w tym do Oskara w trzech nominacjach (najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepsza scenografia oraz najlepsze kostiumy).
Szczerze polecamy!
Przypominamy także, że każdy gimnazjalista może dołączyć do szkolnego kółka filmowego. W ramach tych zajęć, co dwa tygodnie wybieramy się do Multikina w CHR Plaza w Zgorzelcu. Koszt filmu to tylko 12 złotych. Organizatorem zajęć jest pan Sylwester Kotrys.
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Lipca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Innocenty,
Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc