header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow Lekcja fizyki na Uniwersytecie
Lekcja fizyki na Uniwersytecie PDF Drukuj E-mail
środa, 18 luty 2015

Lekcja fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim o falach magnetycznych

Jak co roku pani Dorota Lipiak zorganizowała wycieczkę do Instytutu Fizyki Doświadczalnej na Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, aby młodzież naszego gimnazjum mogła wziąć udział w wykładach o fizyce, prowadzonych przez profesorów stolicy Dolnego Śląska.
Tym razem lekcja poświęcona była falom elektromagnetycznym. Temat dosyć trudny, ale niezwykle ciekawy, tym bardziej, że sposób wytłumaczenia tychże zjawisk był przystępny dla młodego odbiorcy.
 Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie
Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie
Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie Lekcja fizyki na Uniwersytecie
Nasi uczniowie mogli nie tylko posłuchać wywodu pani profesor Ewy Dębowskiej, popartego multimedialną prezentacją, ale także mieli okazję przekonać się, że teoria najlepiej sprawdza się w praktyce. Wiele kwestii dotyczących fal elektromagnetycznych było wyjaśnianych poprzez doświadczenia. Dlatego też skomplikowanie brzmiące nazwy fizyczne, tj. promieniowanie cieplne, światło białe, barwy w przyrodzie, addytywne i subtraktywne mieszanie barw, optyka geometryczna, dyfrakcja, polaryzacja fal świetlnych okazały się być nie tylko absorbujące, ale także łatwe do zrozumienia. Co ciekawe, większość tych zjawisk możemy na co dzień zaobserwować, bowiem zachodzą one w przyrodzie. Po tej cennej lekcji, trwającej półtorej godziny, można śmiało stwierdzić, iż młodzież naszego gimnazjum jest z fizyką za pan brat :)
Czekamy na kolejne wykłady!
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Lipca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Innocenty,
Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc