header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow Jakuszyce - 2015
Jakuszyce - 2015 PDF Drukuj E-mail
wtorek, 17 luty 2015

Czy jest gdzieś jeszcze prawdziwa zima, czyli jak było w Jakuszycach?

Poniedziałek, 16 lutego grupa mieszana gimnazjalno-podstawówkowa spędziła w pięknej zimowej scenerii w Jakuszycach. Autobus wypełniony po brzegi (56 osób) zawiózł nas na Polanę Jakuszycką. Tam przywitało nas czyste niebo, piękne ciepłe słońce oraz mocno zaśnieżone trasy. Bajecznie. Stamtąd wyruszyliśmy w kilku grupach trasą spacerową w kierunku osady Orle. Sporo osób miało tam swój debiut narciarski, więc trzeba wszystkich pochwalić, że dotarli na miejsce. Warunki były dość trudne, gdyż nocne temperatury skutecznie zmroziły ślady i było bardzo ślisko i szybko. A upadki, które są nieodłączną częścią nauki biegania na nartach, były bolesne. Ale nikt się nie poddał.
               Jakuszyce - 2015 Jakuszyce - 2015                                 Jakuszyce - 2015 Jakuszyce - 2015 Jakuszyce - 2015 Jakuszyce - 2015
               Jakuszyce - 2015 Jakuszyce - 2015
               Jakuszyce - 2015 Jakuszyce - 2015
                                            Jakuszyce - 2015  
Po przerwie na uzupełnienie kalorii i płynów odbyło się zjeżdżanie z górki, a potem powrót do autobusu. Żeby nie powtarzać trasy, podzieliśmy się na kilka grup w zależności od możliwości. Grupa zaawansowana z panem Grzesiem pobiegła trasą Elektrowni Turów kilka km pod górę do rozdroża pod Cichą Równią i stamtąd z górki dolnym duktem na Polanę Jakuszycką, a druga grupa tzw. trasą inhalacyjną z podjazdami i zjazdami po bardzo śliskich torach do działu Izerskiego i dalej prosto na Polanę. Po ok. 2 godzinach spotkaliśmy się wszyscy ponownie na Polanie Jakuszyckiej. Tam odbyły się wyścigi na 100m w kategoriach dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Daria Rutkowska wśród dziewcząt SP, Maja Kapusta wśród dziewcząt Gimnazjum, Kacper Ryczkowski wśród chłopców SP oraz Maciej Chorbotowicz techniką dowolną i Krzysztof Zaprawa stylem klasycznym wśród chłopców Gimnazjum. Wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci wsiedli do autobusu, gdzie odebrali imienne dyplomy Narciarza Biegowego. Przepiękne i zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Karkonoszy pozwoliły nam pożegnać Szklarską Porębę i zimę. Szczęśliwie wróciliśmy do domów.
Bardzo cieszymy się, że zaproszenie na wspólny wyjazd przyjęły Szkoły Podstawowe z Trójcy (z panem Bogdanem Szczęsnym), z Osieka Łużyckiego (z panią Edytą Sobolewską) i z Żarskiej Wsi (z panią Basią Kardynał).
Agnieszka Celuch
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Lipca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Innocenty,
Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc