header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow Wycieczka rowerowa klasy 2A
Wycieczka rowerowa klasy 2A PDF Drukuj E-mail
niedziela, 19 październik 2014

Wycieczka rowerowa klasy 2A po gminie Zgorzelec

Tegoroczna jesień – ciepła i słoneczna, sprzyja wyprawom terenowym. 9 października uczniowie klasy 2a Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach wraz z nauczycielami wf i rodzicami po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce rowerowej po gminie Zgorzelec, szlakami oznakowanymi w ramach projektu „Przygoda z Nysą”

     

Cel jaki przyświecał organizatorom to poznanie pięknych miejscowości, w których mieszkają nasi uczniowie, poznanie ścieżek rowerowych wyznaczonych poza głównymi ulicami oraz promowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu. Wszystko udało się wspaniale.
Wyruszyliśmy spod szkoły żółtym szlakiem przez las i wśród pól do drogi za zakrętem w Trójcy (skrócik), gdzie dołączyła do nas grupa Trójecka i dalej pojechaliśmy do Pokrzywnika na nasz ulubiony plac zabaw. Tam spotkaliśmy się z ekipą Gronowsko-Sławnikowicką, która dojechała z rodzicami. Miłośnicy podniebnych przestworzy mieli okazję zobaczyć i zasiąść za sterami (wyłączonego niestety) Miga 23 na posesji u Państwa Wojtków.
Dalsza trasa to przejazd nad autostradą A4 do Żarskiej Wsi, gdzie dzięki uprzejmości Pani Dyrektor mogliśmy pograć na wspaniałym szkolnym boisku w piłkę nożną. Niestety nierówny pojedynek dziewczyn z chłopakami zakończył się klęską płci pięknej. Podobno było ich (dziewczyn) za dużo.
Lekko wymęczeni pojechaliśmy w gościnne progi Marceli – czekało na nas rozpalone ognisko, kiełbaski, napoje, pyszne domowe ciasto i ….maliny prosto z krzaka. Mniam!!! A niektórzy skorzystali nawet z możliwości kąpieli w szemrzącej przyjemnie rzeczce. Było wspaniale, rodzice spisali się na medal. Wzmocnieni posiłkiem pojechaliśmy w dalszą trasę do Gronowa, gdzie miejscowi pokazali nam niezwykłą i wymagającą siły kończyn górnych huśtawkę. Bujania było co niemiara. A Agata spotkała Miłość swojego życia – ślicznego, czarnego psiaka. Cudo.
Kolejny odcinek trasy do dojazd do Sławnikowic i dalej leśną drogą przez las do Białogórza. Kolejno zostawialiśmy mieszkańców poszczególnych miejscowości, aby ostatecznie w gronie 4 uczniów i dwóch nauczycieli dotrzeć do Jerzmanek. Było cudownie, a na bolące nogi zaaplikowaliśmy sobie następnego dnia odnowę biologiczną czyli saunę w naszej szkole. My to mamy najlepiej!!!!
Dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom, bez których nic by się nie udało.
(Agnieszka Celuch)

< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc