header image
Strona domowa arrow Fermata 2014
Fermata 2014 PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 12 maj 2014

Fermata 2014

Nasza poczciwa FERMATA obchodziła w tym roku 20-te urodziny!!!. Wow!!!
 Pierwszy Festiwal Szkolnej Twórczości Artystycznej odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Jerzmankach w 1995 roku z inicjatywy ówczesnego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jerzmankach – pana Marka Wolanina i nauczycielki muzyki, założycielki chóru, a potem zespołu muzycznego o tej samej nazwie - Fermata. Dzięki występom na naszych scenach młodzi ludzie mieli i mają okazję pokazywać i rozwijać swoje talenty wokalne i taneczne, nawiązywać artystyczne przyjaźnie, przełamywać własne słabości, wzmacniać poczucie własnej wartości. Mamy wiele dowodów na to, że dzieciaki, które po raz pierwszy w życiu występowały na naszej scenie – kontynuują swoją artystyczną przygodę i rozwijają ujawniony talent.
Uczestnikami tegorocznej Fermaty były wszystkie szkoły z terenu Gminy Zgorzelec (SP z Łagowa, z Trójcy, z Osieka Łużyckiego, z Żarskiej Wsi i dwie reprezentacje gospodarzy – grupa taneczna i wokalna z Jerzmanek), a także szkoły z Porajowa, Opolna Zdroju i dwie z Bogatyni). Jak zawsze można było dostrzec i usłyszeć nowe, rodzące się na naszych oczach talenty: m.in. Oliwię Chomicką jako RUDEGO KOTA, braci Janek ze swoimi instrumentami, Aleksandrę Kociembę, która wolała BodziaSmile i Marcelinę Baryłkę o bardzo pięknej i oryginalnej barwie głosu. Za kilka lat przekonamy się, czy mieliśmy „nosa” i jak potoczą się Ich artystyczne losy…
Oprócz występów festiwalowych mogliśmy poznać 20-letnią historię FERMATY (odsyłamy do prezentacji pań: Renaty Chmielewskiej i Agnieszki Celuch) oraz wysłuchać mini-koncertu absolwentki, której talent rodził się wiele lat temu, m.in, na Fermacie – Basi Polonis, która przyjechała na koncert jubileuszowy specjalnie z Krakowa i zachwyciła nas swoim profesjonalizmem i kunsztem wokalnym. Wiele ciekawostek i wywiadów z minionych lat oraz wspomnień uczestników można znaleźć w specjalnym numerze Gimnazety.
Ponadto tradycyjnie goście i uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, które są już legendą pobytu w Jerzmankach (loteria fantowa, malowanie twarzy i paznokci, fermatowe przysmaki, gazetki, wywiady, karaoke, występy pozakonkursowe na scenie).
Organizacja takiego Festiwalu to wysiłek wielu osób i wzajemna współpraca różnych instytucji. Corocznie korzystamy ze sceny wypożyczonej od Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z siedzibą w Radomierzycach, w nagłośnieniu pomagają nam członkowie grupy „Panaceum” – w tym roku Jerzy Kąpinkiewicz, otrzymujemy wsparcie od sponsorów i pomoc od rodziców. Przez tyle lat wszyscy pracownicy szkoły „wyspecjalizowali” się w konkretnych działaniach (spece od sceny, dekoracji, mediów, loterii, przysmaków, itp.:). Jest też wielu uczniów zaangażowanych w pomoc w przygotowanie sali. Wszystkim organizatorom należą się ogromne podziękowania.
Zapraszamy za rok.Cool

Film TV Bogatynia


  
 Gimnazeta Galeria, wywiad z Panią
Agnieszką Celuch
i krótkie filmiki
udostępnione przez Pana
Arkadiusza Kucharskiego
Prezentacja jubileuszowa 
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc