header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow To był wspaniały dzień
To był wspaniały dzień PDF Drukuj E-mail
czwartek, 08 maj 2014

To był wspaniały dzień

6 maja nasza klasa, czyli 1a wraz z niewielkAle zdjęcie! (Galeria) ą częścią klasy 1b oraz z opiekunami panią Agnieszką Celuch i panem Sylwestrem Kotrysem wybrała się na wycieczkę do nadleśnictwa Pieńsk w Bielawie Dolnej. O godzinie 9:30 autobus przyjechał po nas pod Gimnazjum. Około godziny 10:00 dotarliśmy na miejsce, gdzie przywitał nas pan leśniczy Lucjan Lubecki i wyjaśnił dokładnie plan pobytu. W pierwszej kolejności poszliśmy do miejsca, w którym można było odpocząć, rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Potem pan leśniczy poprowadził nas w stronę lasu, gdzie opowiadał różne ciekawostki o roślinach i zwierzętach (zdjęcia w załączeniu). Niemal przez cały spacer po lesie przekazywał nam wiedzę. Było to naprawdę ciekawe i wszyscy słuchaliśmy go z wielką uwagą.
Gdy wyszliśmy z lasu, zatrzymaliśmy się w ciekawym miejscu, gdzie można było chwilę odpocząć, pobawić się oraz wejść na małą wieżę widokową. Po chwili wytchnienia poszliśmy dalej. Prawie nikt nie narzekał na drogę, którą musieliśmy jeszcze przebyć. Po pewnym czasie dotarliśmy do granicy polsko-niemieckiej na Nysie Łużyckiej. Stała tam chatka, na którą można było wejść. Wszyscy spędziliśmy chwile miłej zabawy, m.in. w improwizację sceny z Titanica czy średniowiecznych więźniów. Niestety nastąpiła pora powrotu do leśniczówki.
Kiedy przyszliśmy na miejsce, musieliśmy cierpliwie poczekać na poczęstunek. Aby zabić czas, graliśmy w piłkę nożną, rozmawialiśmy i ogólnie dobrze się bawiliśmy. Michał pilnował, aby kiełbaski się nie spaliły na rożnie . W końcu nastał moment, kiedy wszystko było już gotowe. Nauczyciele zawołali uczniów na poczęstunek. Każdy jadł z apetytem, ponieważ po 5-kilometrowej trasie głód dał znać o sobie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i otrzymaliśmy od leśniczego prezenty. Po posiłku wszyscy ruszyliśmy w stronę autobusu. Około godziny 14.00 pojechaliśmy do szkoły.
Wszyscy byliśmy zadowoleni z wycieczki, i to wcale nie tylko dlatego, że nie było lekcji Liczymy na więcej takich wypadów.
Na podstawie relacji Magdy Danowskiej
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc