header image
Strona domowa arrow Wydarzenia arrow Krajowe arrow Mistrzowie Białego Orlika
Mistrzowie Białego Orlika PDF Drukuj E-mail
wtorek, 01 kwiecień 2014

Mistrzowie Białego Orlika

Drużyna ŁOŚ-a na finale ogólnopolskim „Mistrzowie Białego Orlika” organizowanym przez Stowarzyszenie „Sport 7” i Mariusza Czerkawskiego.
Nasi z Czerkawskim (galeria) Wspaniała ekipa szlifująca tajniki jazdy na łyżwach w Łagowskim Obiekcie Sportowym ŁOŚ w sobotnio-niedzielnej szkółce pod kierunkiem p. Witolda Chojnackiego i na lekcjach wf w szkołach Gminy Zgorzelec wyjechała do Warszawy, gdzie w Centralnym Ośrodku Sportu na Torwarze rozegrała zawody w ramach finału „Mistrzów Białego Orlika”. Rywalizacja była bardzo zacięta, emocji i wrażeń mnóstwo i na dodatek kontakt z MISTRZEM Mariuszem Czerkawskim. Ten były zawodnik zawodowej ligi NHL, wielokrotny reprezentant Polski, promotor sportu, wspaniały hokeista i bardzo sympatyczny człowiek prowadził zawody profesjonalnie i z wielkim wyczuciem: pechowcom, którzy wywracali się lub gubili krążek uświadamiał, że taki jest sport – raz się wygrywa, raz przegrywa, i z każdą sytuacją należy się godzić. Podkreślał piękną walkę, dążenie do sukcesu, ale w warunkach zdrowej rywalizacji.

Była to dla tych młodych ludzi nie tylko daleka wyprawa do wielkiego świata, ale także wspaniała lekcja sportowego życia, na które składają się zarówno słodkie chwile zwycięstwa , jak i gorycz porażki. Nasi reprezentanci zaznali jednego i drugiego i ostatecznie uplasowali się na 11 miejscu (na 18 drużyn z całej Polski). Jest to wspaniały wynik zważywszy, że na naszym terenie dopiero „rodzą” się tradycje łyżwiarskie i hokejowe, a przyszło nam mierzyć się z wieloletnimi klubami hokejowymi z ogromnymi tradycjami. Gratulujemy pasji, zaangażowania i chęci rozwijania się. A oto nasi reprezentanci: I drużyna: Natalia Sekuła, Barbara Konopska, Magdalena Jędrys, Patryk Liniewicz,
II drużyna: Daria Rutkowska, Natalia Tucholska, Kacper Domka i Adrian Czuchwicki. Wyjazd odbył się dzięki życzliwości Wójta i Burmistrzów oraz wsparciu trzech samorządów: Gminy Zgorzelec, Miasta Zgorzelec i Miasta Lubań, a także przy udziale rodziców (piękne podziękowania za pomoc w opiece Mamom, które pojechały dopingować swoje pociechy). Organizatorem wyjazdu było Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach, w którym od września 2014 rusza klasa sportowa (m.in. z nauką jazdy na łyżwach i gry w hokeja).
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc