header image
Strona domowa arrow Aktualności arrow Aktualności arrow W krainie łużyckich lasów
W krainie łużyckich lasów PDF Drukuj E-mail
środa, 19 październik 2011

„W krainie łużyckich lasów”

- oto hasło Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Bioregionie zorganizowanego przez Towarzystwo Ochrony Przyrody i Krajobrazu (TOPIK).

Etap powiatowy obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu: skład i struktura lasu, typy lasów, leśne gatunki roślin i zwierząt, ciekawostki, dotyczące lasów Ziemi Zgorzeleckiej, rezerwaty leśne w powiecie zgorzeleckim. Ciekawa jest formuła konkursu – mianowicie praca drużynowa, wzorem rozgrywek sportowych. 18 października w siedzibie Starostwa Powiatowego pojawiły się 3 osobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych (5 szkół) oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (4 szkoły). W drużynie naszego Gimnazjum wystąpiła trójka trzecioklasistów: Patrycja Kuczyńska i Adriana Przewłocka z klasy 3a i Dominik Zienkiewicz z klasy 3b. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań. „Nasi”, wraz z drużyną licealistów z Bogatyni, zakwalifikowali się do dalszego, regionalnego etapu. Odbędzie się on 2 listopada w Świeradowie. Gratulujemy już dzisiaj awansu do dalszych „rozgrywek” i trzymamy kciuki za szczęśliwy, kolejny wynik. Renata Chmielewska
< Poprzedni   Następny >
Imieniny
28 Czerwca 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł,
Raissa, Zbrosław
Do końca roku zostało 187 dni.
W skrócie


Uwaga, nasi przyszli gimnazjaliści!

Poniżej zamieszczamy (do pobrania) pliki zawierające druki kart zapisu do naszego gimnazjum. Po pobraniu pliku należy wydrukować dokument, a następnie czytelnie wypełnić oraz dostarczyć do sekretariatu szkoły. Dziękujemy!

karta zapisu w formacie pdf 

karta zapisu w formacie doc